PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

„Fest księgarnia” w nowej formule!

Wydawnictwo Miejskie Posnania kontynuuje projekt wsparcia niezależnych księgarni w nowej formule. Zapraszamy księgarnie do otwartego naboru na wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych promujące książki i pasje czytelnicze.

W naborze będą mogły wziąć udział księgarnie kameralne zlokalizowane w granicach administracyjnych Miasta Poznania i prowadzące działalność w nie więcej niż czterech księgarniach stacjonarnych na terenie całej Polski.

Czekamy na zgłoszenia spotkań autorskich, dyskusji, premier literackich, debat, warsztatów, spacerów, wspólnych czytań oraz innych działań performatywnych lub muzycznych.

Każda księgarnia będzie mogła zgłosić dwa projekty. Kwoty wnioskowane na ich realizację będą obejmować przedział od 1000 do 10 000 zł na jeden projekt. Łączna pula środków wynosi 60 000 zł! Propozycje można zgłaszać do 30 września 2023 r.

Ogłoszenie wyników naboru odbędzie się do 10 października 2023 r. na stronie internetowej projektu i w mediach społecznościowych Wydawnictwa. Wydarzenia muszą zostać zrealizowane w Poznaniu w terminie od 10 października do 30 listopada 2023 r.

Wierzymy, że nowa formuła „Fest księgarni” przyczyni się do promocji i wsparcia księgarń kameralnych, które swoją działalnością przyczyniają się do promocji czytelnictwa oraz zaproponują ciekawy program wydarzeń kulturalnych skierowanych do mieszkańców Poznania.

Szczegółowe informacje oraz regulamin naboru dostępny jest na stronie: festksiegarnia.poznan.pl

------------

Patronat honorowy Przewodniczącego Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania Grzegorza Jury

Patroni medialni: Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Kulturaupodstaw.pl, Wpoznaniu.pl, „Sukces po poznańsku”, Kulturapoznan.pl, Poznański Informator Kulturalny Sportowy i Turystyczny „IKS”

fot. Marta Buczkowska

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej