PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Startują Jesienne Targi Książki w Warszawie

8 września startuje kolejna edycja Jesiennych Targów Książki.

Tegoroczne Targi to blisko 150 wystawców, znakomici autorzy, niemalże 40 spotkań z pisarzami na trzech scenach i 100 spotkań w stoiskach – łącznie ponad 140 wydarzeń w ciągu trzech dni.

Organizatorem Jesiennych Targów Książki jest Fundacja Historia i Kultura. Mecenasem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Jesienne Targi Książki to idealna okazja do spędzenia wspólnie czasu z rodziną i z przyjaciółmi na literackich poszukiwaniach wśród książkowych nowości, bestsellerów i spotkań z autorami. Lekturę na jesienne wieczory będzie można wybrać z szerokiej oferty literatury pięknej, kryminałów, literatury faktu, książki dziecięcej i młodzieżowej oraz literatury young adults, a także komiksów.

Swoją obecność zapowiedziało ponad 110 twórców. Spotkania autorskie na Jesiennych Targach Książki prowadzone będą na trzech równolegle działających scenach targowych, z czego jedna znajdować się będzie w Kawiarni Literackiej w Kinotece, a Scena Główna i Forum to dwie sceny w namiotach.

Tegoroczną edycję odwiedzą znakomici autorzy, których książki pojawiają się na listach bestsellerów. Gośćmi Targów będą m.in. Michał Witkowski, Michał Rusinek, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Magdalena Rigamonti, Joanna Kuciel-Frydryszak, Wit Szostak, Jarosław Kurski, Marcin Kącki, Justyna Kopińska, Wacław Radziwinowicz, Aneta Jadowska, Juliusz Machulski, Jacek Tacik, Katarzyna Berenika Miszczuk, Magdalena Wolińska-Riedi, czy Agnieszka Klessa-Shin. Michał Witkowski spotka się z publicznością przedpremierowo z „Autobiografią. Wiara”. Premierowe spotkania odbędą się m.in. wokół książek: „Putin. Car Atlantydy”, reportażu Wacława Radziwinowicza (Agora). „Mój przyjaciel Drago” Navala, (Bellona); „Gerda” Krzysztofa Zajasa (Marginesy); „Stypendium pentagramu” – nowej wersji tajemniczej i mrocznej powieści fantasy, którą pokochało milion osób na Wattpadzie, autorstwa Anety Swobody (Uroboros); „Pamiętnik Magdy Kot”, nieprzyzwoicie śmiesznej książce o kobiecej przyjaźni, pułapkach miłości i talencie do wpadania w śmiertelne tarapaty, Karoliny Lewestam i Anny Masłoń (W.A.B.); „Dziewczyny w czarnej sukience” – historii zbrodni miłoszyckiej, za którą niesłusznie skazano Tomasza Komendę, Ewy Wilczyńskiej (Agora); „Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności”, Patrycji Wieczorkiewicz i Aleksandry Herzyk (W.A.B.). Aktorkom i autorom towarzyszyć będą świetni prowadzący m.in.: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Marta Korycka, Adam Szaja, Justyna Dżbik-Kluge i Marta Perchuć-Burzyńska. 

Na stoiskach wydawców można będzie spotkać autorów kolejnych premier: Stanisława Brejdyganta „Pokoje. Od urodzenia po wiek klęski” (Świat Książki), czy  C.S. Riley „The Last Breath”, debiutującego na rynku czytelniczym Wydawnictwa Ya&Na. Jesienne targi Książki – spotkania na stoiskach Targi to także bogaty program spotkań na stoiskach wystawców i możliwość zdobycia autografów swoich ulubionych autorek i autorów, a wśród nich będą m.in.: Łukasz Orbitowski, Anna Bikont i Joanna Szczęsna, Konstanty Gebert, Paweł Kowal, Mikołaj Grynberg, ks. Kazimierz Sowa, a także Martyna Wojciechowska, Artur Andrus, Joanna Szczepkowska, Marek Niedźwiecki, Joanna Mokosa-Rykalska, Julia Łapińska, Jacek Galiński, Magdalena Majcher, Joanna Laprus i Dorota Szelągowska.

Na miłośników kryminałów czekają nie tylko spotkania z Wojciechem Chmielarzem, Katarzyną Puzyńską i Krzysztofem Zajasem, ale też panel „Czwartkowy Klub Zbrodni, czyli o fenomenie cosy crime i Richarda Osmana” z udziałem Justyny Sobolewskiej i wymienionego już wcześniej Wojciecha Chmielarza.

Magdalena Wolińska-Riedi, autorka watykańskiej trylogii z bestsellerową „Kobietą w Watykanie”, która od dwudziestu lat mieszka w samym sercu Wiecznego Miasta, tym razem zabierze nas na niezwykły spacer po swoim Rzymie opisanym w książce „Mój Rzym” (ZNAK). A Agnieszka Klessa-Shin znana w Internecie jako Pyra w Korei, twórczyni popularnego kanału na YouTubie, na którym publikuje filmy o życiu codziennym w Korei opowie o swojej najnowszej książce „Polka w Korei. Jak się żyje w kraju K-popu, kimchi i Samsunga” (ZNAK).

Na Targach można będzie wziąć udział w wielu spotkaniach z twórcami tego gatunku, będą to m.in.: Magda Rigamonti, Justyna Kopińska, Marcin Kącki, Wacław Radziwinowicz, Marta Sawicka-Danielak, Justyna Dżbik-Kluge, Ewa Wilczyńska, Zuzanna Bukłaha i Kacper Sulowski, Jacek Tacik oraz Patrycja Wieczorkiewicz, Aleksandra Herzyk.

Targi będą także okazją do spotkań wokół tematów historycznych i poświęconych im książek, a wśród nich m. in. spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak o książce „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” (Marginesy), Magdą Rigamonti o książce „Niewygodni. Mówią prawdę o wojnie” (Wielka Litera), prof. Grzegorzem Kucharczykiem i dr Krzysztofem Rakiem o książce „Polska. Dzieje państwa i narodu” | ПОЛЬЩА. Історія держави і народу (Fundacja Historia i Kultura), Grzegorzem Łysiem o reportażu „Bzik kolonialny. II Rzeczpospolitej przypadki zamorskie”(W.A.B.), Martą Sawicką-Danielak o książce „Ostatni Białystoker” (Wielka Litera) i Rafałem Skąpskim o wspomnieniach Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej „Dziwne jest serce kobiece…”. Zapraszamy także na konferencję, której organizatorem jest Fundacja Historia i Kultura, w ramach cyklu „Polska-Rosja-Niemcy. Od XVIII do XXI wieku” – Niemcy, Rosja i wojna w Ukrainie, z udziałem prof. Hieronima Grali, prof. Grzegorza Kucharczyka, dr. Krzysztofa Raka i Witolda Jurasza. 

Jesienne Targi Książki to także bogata oferta książek dla dzieci. Organizatorzy wydarzenia zapraszają całe rodziny po nowości wydawnicze z ulubionymi bohaterami najmłodszych czytelników, a samych rodziców także na spotkania autorskie z twórcami literatury dziecięcej,  m.in. z Tomaszem Samojlikiem i Anią Grzyb – autorami książek z serii „Mała Tarmosia” i Moniką Kowaleczko-Szumowską, autorką książki „Fajna Ferajna”, która opowiada historię Powstania Warszawskiego z perspektywy dzieci. Na stoiskach wystawców można będzie spotkać Agatę Romaniuk, autorkę serii „Kocia szajka”, Marcina Przewoźniaka, Agnieszkę Mielech autorkę popularnej serii dla dzieci „Emi i tajny klub superdziewczyn”, Agnieszkę Stelmaszyk, autorkę serii dla dzieci „Mazurscy w podróży” i „Alfred wiewiór”,  czy Kasię Keller, autorkę serii o Jeżyku Franku. W piątek 8 września  o godz. 15.00 na scenie głównej odbędzie się debata „Świat przyjazny dziecku i książki. Rola książek w zmieniającym się świecie”. Organizatorem spotkania jest Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Podobnie jak na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w roku ubiegłym, miłośnicy rysowanych historii znajdą coś dla siebie w specjalnej Strefie Komiksu. 

Organizatorem Jesiennych Targów Książki jest Fundacja Historia i Kultura. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Prezydent m.st. Warszawy, Instytut Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Księgarzy Polskich i Komitet Ochrony Praw Dziecka . Patronat medialny: RMF Classic, rynek-ksiazki.pl, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, wydawca.com.pl, smakksiazki.pl.

Jesienne Targi Książki odbędą się na Placu Defilad, na terenie przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich)  w dniach 8-10 września. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Godziny otwarcia: piątek, 8 września: 11:00-19:00, sobota, 9 września: 10:00-19:00, niedziela, 10 września: 10:00-18:00.

Więcej informacji na stronie: https://historiaikultura.pl/jesienne-targi-ksiazki/.

wejście na targi jest bezpłatne

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej