PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Podsumowanie rocznych działań PIK na 11. Targach Książki w Białymstoku

W dniach 19-21 kwietnia odbywają się już po raz jedenasty Targi Książki w Białymstoku, jako Festiwal Literatury "Na pogranicu kultur" organizowane przez Fundację Sąsiedzi. Wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz imprez książkowych. Czy mogło zabraknąć w Białymstoku przedstawicieli biura PIK?

Festiwal Literacki "Na pograniczu kultur" to ważna inicjatywa, bo gdzie jesli nie na Podlasiu od wieków spotykały się liczne kultury i wyznania. To spotkania są głownym motorem festiwalu, zarówno te z wydawcami, jak również z autorami książek. Dlatego biuro Polskiej Izby Książki również przyjęło zaproszenie organizatora i w ramach panelu dyskusyjnego - Vivat książka! Jak osiągnąć "zero waste" na rynku wydawniczym? - podsumuje roczne działania Izby na rzecz rynku wydawniczego. Dodatkowo zaprezentowane zostaną badania dot. zrównoważonego rozwoju wśród polskich wydawców (dr Sylwia Stano) oraz perspektywa europejska, czyli omówienie najnowszych badań przeprowadzonych przez Federację Europejskich Wydawców (Błażej Grygo). Całość otworzy i wprowadzi gości w temat dyrektor generalna PIK - Ewelina Szyszkowska.

Zapraszamy gości targowych, a w szczególności wydawców!

Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Godz. 14.30

Sala 2: Stadion Miejski w Białymstoku

Możliwość spotkania z żywą literaturą co roku przyciąga na Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur” blisko 7 tysięcy czytelników z regionu, Polski oraz krajów Europy Wschodniej. Wydarzenie jest wielką szansą dla wydawców i autorów m.in. z Białorusi do zaprezentowania czytelnikom niezwykle ciekawej i wartościowej literatury zza wschodniej granicy.

Dzięki społecznemu zainteresowaniu i zaangażowaniu, inicjowany przez Fundację Sąsiedzi festiwal stał się rozpoznawalną marką województwa podlaskiego, wydarzeniem znanym i cenionym w całej Polsce oraz za jej wschodnią granicą. Organizatorzy wierzą, że tworzenie przestrzeni do obcowania z literaturą jest niezbędne w procesie kształtowania wrażliwości i inteligencji społecznej.

Więcej nt. wydarzenia >>  https://www.facebook.com/events/1120962735722641/

Daty spotkań autorskich można śledzić na profilu >> https://www.facebook.com/TargiKsiazkiWBialymstoku

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej