PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

PIK na targach

IV Warszawskie Targi Książki

W czasie IV Warszawskich Targów Książki odbędą się merytorycznie ważne spotkania, organizowane przez Polską Izbę Książki z partnerami, które będą kolejną cegiełką w budowaniu strategii rozwoju branży poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń. Zapraszamy wszystkich uczestników rynku książki do aktywnego udziału w debatach:

• 16.05.2013, czwartek, godz. 14:00 – 16:00, sala Londyn A
„Rynek książki w dobie transformacji – wyzwanie dla wydawców. Przykład z Niemiec”. Jakie są dominanty obecnej transformacji? Czy i jak wydawcy mogą wpływać na jej kształt? Czy ustawa o książce chroni tradycyjny rynek książki? Czy i jak organizacje pozarządowe i politycy mogą pomóc? Na te pytania odpowiemy podczas debaty przygotowywanej przez Frankfurt Academy i Polską Izbę Książki. Spotkanie z Peterem Krausem vom Cleffem (członkiem władz niemieckiej izby książki i prezesem zarządzającym wydawnictwa Rowohlt Verlage) poprowadzi Włodzimierz Albin, prezes Polskiej Izby Książki.

• 17.05.2013, piątek, godz. 12:00 – 13:00, sala Paryż B
Przedstawimy wstępny raport o produkcji i dystrybucji książki w Polsce na bazie projektu badawczego PIK, WTK, Targów w Krakowie i Biblioteki Analiz pod patronatem Instytutu Książki.

• 17.05.2013, piątek, godz. 16:00 – 18:00, sala Paryż A
„Stan czytelnictwa w Polsce. Wspólna sprawa”. Rodzice, szkoła czy państwo? Zdrowy rynek książki, media czy polityka kulturalna? Nowe badania? Celem debaty organizowanej z Biblioteką Narodową będzie diagnoza przyczyn i próba określenia środków naprawczych stanu czytelnictwa w Polsce. Spotkanie poprowadzi Justyna Sobolewska („Polityka”).

• 18.05.2013, sobota, godz. 16:00 – 17:00, sala Londyn C
Prof. Anna Nasiłowska, ceniona pisarka, krytyk literacka zasiadająca w Jury Nagrody Literackiej Unii Europejskiej 2012, opowie o znaczeniu nagrody w promowaniu wschodzących talentów pisarskich oraz o samym zamyśle nagrody i jej zasadach. Podczas spotkania Piotr Paziński zaprezentuje również swoją najnowszą książkę Ptasie ulice.


Do pobrania: 

Rynek książki w dobie transformacji - wyzwanie dla wydawców

Stan czytelnictwa w Polsce - Wspólna sprawa - Relacja

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej