IV Warszawskie Targi Książki
W czasie IV Warszawskich Targów Książki odbędą się merytorycznie ważne spotkania, organizowane przez Polską Izbę Książki z partnerami, które będą kolejną cegiełką w budowaniu strategii rozwoju branży poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń. Zapraszamy wszystkich uczestników rynku książki do aktywnego udziału w debatach:
• 16.05.2013, czwartek, godz. 14:00 – 16:00, sala Londyn A
„Rynek książki w dobie transformacji – wyzwanie dla wydawców. Przykład z Niemiec”. Jakie są dominanty obecnej transformacji? Czy i jak wydawcy mogą wpływać na jej kształt? Czy ustawa o książce chroni tradycyjny rynek książki? Czy i jak organizacje pozarządowe i politycy mogą pomóc? Na te pytania odpowiemy podczas debaty przygotowywanej przez Frankfurt Academy i Polską Izbę Książki. Spotkanie z Peterem Krausem vom Cleffem (członkiem władz niemieckiej izby książki i prezesem zarządzającym wydawnictwa Rowohlt Verlage) poprowadzi Włodzimierz Albin, prezes Polskiej Izby Książki.
• 17.05.2013, piątek, godz. 12:00 – 13:00, sala Paryż B
Przedstawimy wstępny raport o produkcji i dystrybucji książki w Polsce na bazie projektu badawczego PIK, WTK, Targów w Krakowie i Biblioteki Analiz pod patronatem Instytutu Książki.
• 17.05.2013, piątek, godz. 16:00 – 18:00, sala Paryż A
„Stan czytelnictwa w Polsce. Wspólna sprawa”. Rodzice, szkoła czy państwo? Zdrowy rynek książki, media czy polityka kulturalna? Nowe badania? Celem debaty organizowanej z Biblioteką Narodową będzie diagnoza przyczyn i próba określenia środków naprawczych stanu czytelnictwa w Polsce. Spotkanie poprowadzi Justyna Sobolewska („Polityka”).
• 18.05.2013, sobota, godz. 16:00 – 17:00, sala Londyn C
Prof. Anna Nasiłowska, ceniona pisarka, krytyk literacka zasiadająca w Jury Nagrody Literackiej Unii Europejskiej 2012, opowie o znaczeniu nagrody w promowaniu wschodzących talentów pisarskich oraz o samym zamyśle nagrody i jej zasadach. Podczas spotkania Piotr Paziński zaprezentuje również swoją najnowszą książkę Ptasie ulice.
Do pobrania:
Rynek książki w dobie transformacji - wyzwanie dla wydawców
Stan czytelnictwa w Polsce - Wspólna sprawa - Relacja