PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Pomagamy ukraińskim dzieciom

To już ostatnie książki w ramach projektu TALES of EUkraine, które sfinansowała Federacja Europejskich Wydawców. Jako członek organizacji zrzeszającej izby i stowarzyszenia rynku książki w Europie PIK skorzystała z niepowtarzalnej szansy na opracowanie i wydrukowanie książek „Magiczna moneta” Anny Chromowej, którą zilustrowała Anna Sarwira oraz ”O trzech dzielnych rycerzach” Anny Tretiak z ilustracjami Natalii Czorny.

„Magiczna moneta” to historia Romko, który pewnego dnia dostaje od mamy monetę. Jest okrąglutka i błyszcząca, nic więc dziwnego, że chłopiec postanawia ją zabrać do przedszkola. Kiedy moneta znika, Romko przekonuje się, jak dobrze mieć obok siebie tatę z głową pełną niezwykłych pomysłów. Rekomendowana dla dzieci w wieku 4+.

”O trzech dzielnych rycerzach” jest historią o niestrudzonych rycerzach, a może rycerkach? wyruszających na poszukiwanie przygód. Czego nauczą się bohaterowie w zbrojach? Książki są rekomendowane również dla dzieci w wieku 4+.

Dublet został pięknie wydany dzięki profesjonalnej pracy wydawnictwa Debit z Katowic oraz New.H Publishing z Krakowa, którym serdecznie dziękujemy za współpracę.

Książki zostały przygotowane w języku ukraińskim oraz polskim i powinny trafić do dzieci, które czekają na publikacje oraz z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą powrócić do ogarniętej wojną Ukrainy. Książki dystrybuowane są nieodpłatnie.

Zapraszamy biblioteki, fundacje, instytucje i księgarnie, które zgodzą się przekazywać nieodpłatnie książki wśród zainteresowanych.

 

Pozostały ostatnie sztuki książki „Magiczna moneta”, zachęcamy do składania zamówień przez biuro PIK, najlepiej pisząc na adres: blazej.grygo@pik.org.pl.

 

Wiele egzemplarzy trafiło już do dzieci w całej Polsce. Łącznie, w ramach projektu, wydane zostały cztery tytuły, z których dwa pierwsze trafiły do bezpłatnej dystrybucji w nakładzie blisko 10 tys. egzemplarzy. Obywatele Ukrainy wciąż są z nami, pomóżmy najmłodszym z nich zachować radość dzieciństwa i frajdę czytania.

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej