Rusza współKongres Kultury 7-9 listopada
Już dzisiaj tj. 7 listopada rusza współKongres Kultury organizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowe.
W programie:
10 debat plenarnych, przygotowanych przez Zespół Programowy, oraz 20 debat panelowych, zgłoszonych przez Państwa i wybranych w wyniku głosowania zarejestrowanych uczestniczek i uczestników współKongresu Kultury, a także wydarzenia towarzyszące.
Co przygotowali organizatorzy?
Uroczyste rozpoczęcie współKongresu Kultury nastąpi w czwartek 7 listopada o godz. 12.00 w Teatrze Dramatycznym. Sesję debat plenarnych rozpoczniemy o godz. 12.30 debatą pt. „Siła wyobraźni. Jak odpowiedzieć na wyzwania współczesnego świata”.
- Pierwszego dnia zaplanowano 3 debaty plenarne oraz 6 debat panelowych.
- Drugiego dnia, w piątek 8 listopada br., odbędzie się 5 debat plenarnych oraz 11 debat panelowych.
- WspółKongres zakończy się w sobotę 9 listopada br. Odbędą się wtedy 2 debaty plenarne, 3 debaty panelowe, a o godz. 14.00 - Debata Ministrów z udziałem Hanny Wróblewskiej, ministry kultury i dziedzictwa narodowego, oraz zaproszonych przez nią ministrów z innych resortów.
W ramach współKongresu Kultury odbędą się też wydarzenia towarzyszące, w tym: debaty organizowane m.in. przez narodowe instytucje kultury (w tym Polską Izbę Książki szczegóły poniżej) oraz wizyty studyjne w warszawskich instytucjach kultury. W strefie wystawienniczej będziecie mogli obejrzeć stoiska instytucji, organizacji pozarządowych oraz wydawnictw z ofertą dotyczącą sektora kultury. W strefie posterowej spotkacie się z autorami i autorkami plakatów, stworzonych specjalnie na współKongres Kultury, którzy podzielą się z wami swoimi projektami i dobrymi praktykami.
Polska Izba Książki zaprasza w szczególności na panel
Książka dobrem kultury. Dlaczego mechanizmy wolnorynkowe nie wystarczają?
w który debatować będą: Magdalena Hajduk-Dębowska, Rafał Lisowski - tłumacz, Grzegorz Piątek oraz Jan Oleszczuk-Zygmuntowski
Piątek 8 listopada o godz. 12.00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Sala Mikołajskiej - obowiązuje rezerwacja miejsc.
Aby wejść na wydarzenia z programu, należy posługiwać się QR kodem wysłanym przez organizatorów na wskazany w rejestracji adres email lub otworzyć go w pobranej wcześniej aplikacji MK Konferencje.
Bądźmy razem, bo... Kultura jest wspólna!