PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym, 22-25 maja 2014 r.

 

Po ubiegłorocznym sukcesie z udziałem ponad 60-tysięcznej publiczności, tegoroczne targi przyciągać będą jeszcze ciekawszą ofertą programową i wystawienniczą.

Jak co roku na czytelników czekają rabaty, nowości i bestsellery. Organizatorzy spodziewają się ponad 600 wystawców z Polski i 20 innych krajów. Dla gości, którzy targi traktują jako okazję do spotkań z ulubionymi autorami, tegoroczne Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym będą nie lada okazją. Organizatorzy zachęcają do śledzenia strony targi-ksiazki.waw.pl, gdzie niebawem pojawi się grafik spotkań autorskich.

Warszawskie Targi Książki oferują dzieciom i młodzieży bogaty program zajęć pobudzających zainteresowanie czytaniem a w nim warszawską odsłonę Festiwalu Literatury Dziecięcej i weekendową imprezę pod nazwą Piknik Rodzinny. W czwartek i piątek wiele atrakcyjnych pozycji programowych czeka na zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej. Rejestracja grup za pośrednictwem strony targi-ksiazki.waw.pl.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zabawy kostiumowej cosplay. Inspiracjami będą postaci z francuskiego komiksu „Asterix i Obelix” oraz Kaczor Donald i Przyjaciele. Dla autorów najlepszych przebrań przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W sobotę świętować będziemy 20-lecie magazynu „Kaczor Donald”, a wśród wydarzeń: warsztaty z rysownikiem komiksów Kaczora Donalda – Gianluca Paniello, konkursy i quizy wiedzy.

W niedzielę w ramach Festiwalu Literatury Dziecięcej planujemy Zlot fanów Pippi - Stowarzyszenie niesparowanych skarpet i turniej podnoszenia konia – tu również przewidziane są cenne nagrody i zdjęcia pamiątkowe dla wszystkich dzieci.

W targowy weekend we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, w specjalnym kinowym namiocie, prezentowane będą adaptacje filmowe z zasobów Filmoteki Szkolnej PISF.

Piątek będzie dniem poświęconym książce akademickiej i naukowej. Tego dnia planowany jest, pod patronatem Polskiej Akademii Nauk, cykl wykładów z udziałem najznakomitszych autorytetów PAN - cenionych popularyzatorów nauki. W ciekawy i przystępny sposób przedstawią swoje osiągnięcia młodzieży szkolnej i wszystkim zainteresowanym gościom targów.

Podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa będzie można spotkać autorów z Polski i zagranicy, a w strefie autografów otrzymać graficzny upominek od kilkudziesięciu autorów najbardziej poszukiwanych komiksów dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Na „konkursową” część programu Warszawskich Targów Książki składa się ponad dwadzieścia prestiżowych przedsięwzięć. Sobota jest już tradycyjnie dniem spotkań autorskich z finalistami (autorami i tłumaczami) Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

Specjalnie dla uczestników targów z początkiem maja dostępna będzie przyjazna aplikacja do pobrania na telefon. Można będzie sprawdzić aktualny program wydarzeń, harmonogram spotkań z autorami, listę wystawców, plan targów i inne użyteczne informacje. Aplikację przygotował INFOR IT. Do pobrania ze sklepu app store i google play.

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej