V Warszawskie Targi Książki
Po raz drugi Warszawskie Targi Książki odbędą się na Stadionie Narodowym. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja dopisze zarówno organizatorom Targów, jak i organizatorom spotkań branżowych.
Polska Izba Książki przygotowała cztery różne spotkania z polskimi i zagranicznymi ekspertami. Mamy nadzieję, że będą one co najmniej tak owocne, jak w roku poprzednim.
Zapraszamy także na nasze stoisko nr 144a/D17.
22 maja 2014 r., czwartek
- Ustawa o jednolitej cenie – ostatnia szansa dla rynku książki!
godz. 14:00–15:00, sala Londyn C
Osoba prowadząca: Grzegorz Majerowicz
Opis: Prezentacja stanu prac nad projektem PIK dotyczącym Ustawy o jednolitej cenie książki oraz międzynarodowego kontekstu projektu.
Organizator: Polska Izba Książki - „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce” – wnioski z pierwszych wyników badań
godz. 16:00–18:00, sala Paryż B
Osoba prowadząca: dr Paweł Kuczyński
Opis: Na spotkaniu zaprezentowany zostanie stan prac nad dwuletnim projektem badawczym PIK „Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce”. Omówione zostaną wstępne wyniki pierwszych modułów badawczych i ich znaczenie dla branży wydawniczej. Badanie dofinansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator:Polska Izba Książki
23 maja 2014 r., piątek
- Rynek książki w dobie transformacji. Nowe formaty cyfrowe – szanse, zagrożenia, wyzwania
godz. 15:00–16:30, sala Londyn B
Osoba prowadząca: Grzegorz Majerowicz
Opis: „Zmiana“ – to słowo nadal znajduje się w czołówce słów-kluczy międzynarodowych rynków książki. Jedyną pewną rzeczą jest to, że nic nie jest już takie, jak dawniej. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakie przyniosły zmiany w dystrybucji i rozwój firm oferujących e-usługi, wydawcy muszą dokonywać ciągłej rewizji, kiedy mowa o treści i jej formatach. Podczas spotkania Jonathan Beck (Wydawnictwo C.H. Beck, Monachium) przedstawi raport dotyczący wyzwań i możliwości biznesowych, które nie tylko dla wydawców pojawiły się w ostatnim czasie w związku z powstaniem nowych formatów cyfrowych. W nastepnej kolejności Piotr Kubiszewski (Wydawnictwo „Charaktery“) zaprezentuje nowe sposoby sprzedaży treści wydawniczych w Polsce. W drugiej części spotkania Jonathan Beck wspólnie z Sonią Dragą (Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw) oraz Marcinem Beme (Audioteka.pl) weźmie udział w panelu dyskusyjnym, pogłębiając problematykę poruszonych zagadnień.
Uczestnicy spotkania: Jonathan Beck (Szef Programu Literatury Ekonomicznej Verlag C.H.Beck i Verlag Franz Vahlen), Sonia Draga (Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw), Marcin Beme (prezes Audioteka.pl), Piotr Kubiszewski, dyrektor ds. wydawniczych Wydawnictwa „Charaktery“.
Spotkanie z polsko-niemieckim tłumaczeniem symultanicznym.
Organizator: Frankfurckie Targi Książki we współpracy z Polską Izbą Książki - Egzemplarz obowiązkowy, czy mamy problem?
godz. 13:00, sala Paryż C (Dzień Targów Academii)
W panelu na temat redukcji EO udział wezmą: wiceprezes PIK, Grzegorz Majerowicz, wicedyrektor DMP MKiDN, Anna Duńczyk-Szulc, dyrektor BN, dr Tomasz Makowski, przewodnicząca SBP, Elżbieta Stefańczyk, reprezentanci Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich, wiceprzewodniczący Artur Jazdon oraz Krzysztof Nierzwicki, reprezentant SWSW – Łukasz Kocuj. Ze strony SWAiN PIK w panelu wystąpi Andrzej Chrzanowski, Wydawnictwo Sedno.
Organizator: Sekcja Wydawców Akademickich i Naukowych PIK oraz Konferencja Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich