Wyniki konkursu "Moja ulubiona księgarnia" i dyskusja o przyszłości zawodów związanych z książką


Serdecznie zapraszamy na ogłoszenie wyników konkursu fotograficzno-literackiego "Moja ulubiona księgarnia", zorganizowanego przez Polską Izbę Książki dzięki dofinansowaniu ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego, które odbędzie się 24 października o godz. 13:00 podczas Targów Książki w Krakowie (sala Budapeszt 2).

Wręczenie nagród będzie jednym z punktów seminarium "Przyszłość zawodów związanych z książką" organizowanego z okazji jubileuszu "650 lat w służbie książki" przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Księgarzy Polskich oraz Polską Izbę Książki.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części. W pierwszej przedstawiona zostanie idea obchodów jubileuszu "650 lat w służbie książki" oraz historia książki. W tej części zostaną również wręczone nagrody w konkursie „Moja ulubiona księgarnia”. W drugiej części spotkania odbędzie się panel dyskusyjny „Jak zmieniają się zawody bibliotekarza, księgarza, wydawcy, drukarza w świecie cyfrowym”, na którym zaproszeni przedstawiciele tych zawodów rozmawiać będą o wyzwaniach, problemach i perspektywach, jakie związane są z rozwojem nowych technologii.

Zainteresowanie, jakim cieszył się konkurs, dowodzi istnienia wielu polskich księgarń, które podbijają serca odwiedzających ich osób. Jury złożone z ekspertów rynku wydawniczego i księgarskiego dość jednomyślnie wyłoniło trzy zwycięskie prace, które zaprezentujemy w Krakowie. Zapraszamy!


Do pobrania:

Zaproszenie na seminarium "Przyszłość zawodów związanych z książką"