PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Patronaty PIK

"5 minut dla słowa" - informacje

Już od 25 sierpnia siadając w jednym z 10-ciu foteli w Silesia City Center będzie można posłuchać znanych aktorów i aktorek czytających do ucha m.in. "Dumę i uprzedzenie", "Wielkiego Gatsby'ego", czy "Panią Bovary". W Silesii rusza akcja "5 minut dla słowa", która ma zachęcić mieszkańców Śląska do czytania. Towarzyszyć jej będzie zbiórka książek na rzecz 3 śląskich bibliotek w potrzebie.

Posłuchaj… książki

Masz 5 minut? Poświęć je literaturze - namawia Silesia City Center. Przez 6 dni, począwszy od 25 sierpnia w specjalnej „Strefie Słów”, jaka stanie galerii handlowej, będzie można posłuchać kanonu światowej i polskiej literatury, czytanej m.in. przez Macieja Stuhra, Magdalenę Cielecką, Edytę Olszówkę, Andrzeja Chyrę i Annę Seniuk.

W poznaniu lektur pomogą wygodne fotele i specjalne słuchawki, w których będzie można usłyszeć m.in. "Panią Bovary" Gustava Flauberta, "Anię z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery czy "Pięknych Dwudziestoletnich" Marka Hłasko w interpretacji znanych aktorów i aktorek teatralnych i filmowych. Nagrania na akcję użyczyło Wydawnictwo AGORA. W sumie będzie można posłuchać 10 najbardziej znanych dzieł literackich.

- Tą akcją chcemy skłonić mieszkańców regionu do minimum 5 minutowego zatrzymania się i sięgnięcia po książkę lub audiobooka, a tym samym do poznania kanonu światowej literatury. Przez 6 dni będzie można posłuchać zarówno dzieł literatury pięknej, jak również klasyki literatury dziecięcej w tym m.in. "Alicję w krainie czarów", w interpretacji Edyty Olszówki czy "Wichrowych Wzgórz" czytanych przez Annę Seniuk - mówi Piotr Gajda, dyrektor Silesia City Center.

Specjalnie na cel akcji w Silesii na Placu Tropikalnym stanie „Strefa Słów” z 10 fotelami, w których będzie można się rozsiąść i posłuchać audiobooków. W strefie znajdą się także wybrane cytaty z książek, która mają zainspirować do sięgnięcia po lekturę. - W ten nietypowy sposób chcemy przybliżyć zarówno osobom młodym, jak nieco starszym najpiękniejsze książki, ale także zachęcić do wejścia w niesamowity świat bohaterów literackich - dodaje Piotr Gajda.


Wielka zbiórka książek

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także akcja społecznego dzielenia się książką. Od 25 do 30 sierpnia w Silesia City Center na Placu Tropikalnym prowadzona będzie zbiórka książek, które trafią do 3 śląskich bibliotek w potrzebie. - Jeśli ktoś ma w domu zbędne książki, które już przeczytał i uważa, że warto je polecić komuś dalej do lektur, niech przyniesie je do Silesii, a my przekażemy je dalej potrzebującym bibliotekom - zachęca dyrektor Silesia City Center.

Poszukiwane są popularne kryminały, romansidła, lektury szkolne, klasyka literatury światowej i polskiej, poezja, książki popularno-naukowe oraz bajki. Każda pozycja jest na wagę złota, ważne jednak aby książki były uszanowane i zadbane - apeluje organizator zbiórki. W zamian za przekazaną dalej lekturę przygotowano dla każdego upominki w postaci rabatów na książki i audiobooki Wydawnictwa Agora do wykorzystania w Saturnie w Silesia City Center.

- Tą akcją chcemy wspomóc biblioteki, których nie stać na wymianę lub aktualizację księgozbiorów. W zeszłym roku dzięki takiej akcji udało nam się zasilić książkami księgozbiór biblioteki w Czerwionce -Leszczynach, w tym roku chcemy ponowić ten wyczyn, zasilając kolejne 3 biblioteki na Śląsku - dodaje Gajda.

Więcej informacji: www.silesiacitycenter.com.pl


Do pobrania:

Plakat

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej