PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

PIK na targach

VII Warszawskie Targi Książki - fotorelacja

VII Warszawskie Targi Książki dobiegły końca. Jak co roku wydarzenie to przyciągnęło tysiące zwiedzających. Atrakcyjna oferta wystawców sprawiła, że każdy czytelnik mógł znaleźć coś dla siebie. Interesujące stoiska targowe przyciągały uwagę zarówno dorosłych czytelników jak i dzieci, dla których wydawcy również przygotowali interesujące propozycje. Także dla PIK były to kolejne udane targi. W tym roku przygotowaliśmy trzy spotkania w salach seminaryjnych (w tym jedno wspólnie z portalem Lubimyczytać.pl). Autorom i wydawcom wspólnie ze Stowarzyszeniem Copyright Polska zaproponowaliśmy całodniowe konsultacje prawne, które odbywały się drugiego dnia targów, na naszym stoisku. W tym roku głównym przedmiotem konsultacji były wynagrodzenia za wypożyczenia biblioteczne. Już pierwszego dnia targów zaprosiliśmy wspólnie z Lubimyczytać.pl  na ciekawą dyskusję "W sieci o książkach" - o tym kim jest czytelnik XXI wieku. Dyskusja toczyła się w oparciu o przedstawione dane pochodzące z badania przeprowadzonego przez PIK i portal Lubimyczytać.pl, w kwietniu br.  Drugiego dnia targów nasi goście i zainteresowani zwiedzający wzięli udział w spotkaniu z niezależnym księgarzem z Berlina, Davidem Mesche, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o sposobach konkurowania z firmami sieciowymi na trudnym rynku książki. Spotkanie było przygotowane przez Frankfurter Buchmesse (Frankfurckie Targi Książki) i PIK. Cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Dyskusję po spotkaniu poprowadziła niezależna księgarka z Warszawy Karolina Krakowska. Moderatorką dyskusji była Małgorzata Duda-Klag, która także jest księgarką. Kolejną propozycją PIK drugiego dnia targów były warsztaty dla księgarzy prowadzone przez doświadczonych praktyków i badaczy: dr Izabellę Anuszewską, dr Pawła Kuczyńskiego, Jean-Guy Boin'a i Jerzego Okuniewskiego. Warsztaty moderowali Grzegorz Majerowicz i Piotr Dobrołęcki. Trzeciego dnia targów odbyło się spotkanie zorganizowane przez Fundację Historia i Kultura, które dotyczyło współpracy w ramach rozwoju polskiego i ukraińskiego rynku książki. Spotkanie prowadził Piotr Dobrołęcki, PIK objął je patronatem. Na sobotni wieczór zaprosiliśmy na Kanapę literacką autorów i przedstawicielkę wydawcy, do rozmowy na temat roli internetu w promocji czytelnictwa i odbioru literatury. W rozmowie wzięli udział Grzegorz Kasdepke, Ignacy Karpowicz, Małgorzata Gutowska-Adamczyk oraz Monika Burchart.

Gościem honorowym VII Warszawskich Targów Książki były Węgry. PIK objął patronatem dwa spotkania zorganizowane przez Węgierski Instytut Kultury.

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej