PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

W skrócie 13.2013

2013-07-04
W skrócie 13.2013
Warszawa, 04 lipca 2013 r.


W SKRÓCIE 13.2013
Bieżące informacje dla członków PIK

Prosimy o przekazanie wszystkim, których informacje mogą dotyczyć

1. Stanowisko PIK ws. konsultacji MKiDN nt. dozwolonego użytku publicznego

W poprzednim newsletterze PIK informowaliśmy o trwających do 30 czerwca br. konsultacjach ministerstwa dotyczących zasad, na jakich instytucje kultury, oświatowe i edukacyjne udostępniają utwory będące w domenie publicznej. Dzięki przesłanym opiniom oraz zaangażowaniu Rady PIK i prawniczego zespołu doradczego udało nam się wypracować wstępne stanowisko, które przesłaliśmy do ministerstwa. Jego treść załączamy do newslettera. Konsultacje będą trwać nadal, a we wrześniu planowane jest III Forum Prawa Autorskiego poświęcone temu zagadnieniu.


2. Pierwsze zgłoszenia do PIK-owego Lauru

Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia, w szczególności za wskazania dla mediów elektronicznych, które w promują książki i czytanie oraz/lub w ciekawy i rzetelny sposób prezentują problematykę naszej branży. Zachęcamy do dalszych wskazań. Przypominamy, że zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową na adres: biuro@pik.org.pl lub pocztą na adres Polska Izba Książki, Konkurs PIK-owy Laur, ul. Oleandrów 8, 00-629 Warszawa do 31 lipca br.

Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać następujące dane:

a) imię i nazwisko osoby zgłaszanej do nagrody, względnie nazwę programu, jego producenta lub realizatora;

b) uzasadnienie dla zgłoszenia danej kandydatury: wskazanie osiągnięć, szczególnych wartości danej działalności, względnie programu;

c) dane osoby zgłaszającej: imię, nazwisko, adres korespondencyjny, firmę.

Już teraz zapraszamy Państwa na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się 25 października w Hotelu Starym w Krakowie. Gwarantujemy ciekawy wykład inaugurujący, obecność znamienitych gości oraz dobrą zabawę.


3. TISP po raz kolejny

Cieszymy się z odzewu na nasz apel o zgłaszanie się firm, które chcą uczestniczyć w szkoleniach/ /konferencjach organizowanych w ramach unijnego projektu TISP (Technology and Innovation for Smart Publishing). Podkreślamy, że nieodpłatny udział w nich przewidziany jest dla członków PIK (deklaracja członkowska dostępna jest pod adresem: http://pik.org.pl/pl,Wzor_deklaracji_czlonkowskiej.html).

Apelujemy również do wydawców, aby informowali nas o swoich potrzebach związanych z wykorzystaniem nowych technologii. Chcemy jak najlepiej zidentyfikować Państwa problemy i pod ich kątem planować szkolenia, debaty i seminaria. Zdefiniowanie potrzeb jest niezbędne do tego, żeby sektor nowych technologii mógł wypracować najodpowiedniejsze rozwiązania.

Prosimy o kontakt pod adresem: agata.skaruz@pik.org.pl


4. Nowa strona internetowa PIK – projekt już jest!

Konkurs na realizację projektu – kompleksowe przygotowanie nowej strony PIK - wygrała firma Robótki Ręczne z Torunia. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – pod koniec roku mamy nadzieję uruchomić nasz serwis o całkowicie nowej jakości. Graficzna szata nowej strony będzie spójna z obranym kierunkiem wizerunkowym ostatnich materiałów Izby.


5. PIK na Targach Książki w Krakowie

Powoli szykujemy program działań PIK w czasie tegorocznych Targów Książki w Krakowie. Wraz z Biblioteką Narodową planujemy kontynuację dyskusji z maja nt. stanu czytelnictwa. Innym ważnym wydarzeniem będzie przedstawienie wstępnego raportu z wyników badań transformacji postaw czytelniczych (w ramach projektu badawczego realizowanego z dotacji MKiDN). Jeżeli macie Państwo sugestie spotkań tematycznych, prosimy kierować je na adres: agata.skaruz@pik.org.pl


AS/GSz

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej