PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Aldona Zawadzka "Przyjacielem Książki" - najwyższe wyróżnienie PIK

2013-09-20

 

Wyróżnienie PIK dla Aldony Zawadzkiej

 

Rada PIK na posiedzeniu w dniu 12 września 2013 r. jednogłośnie przyjęła uchwałę przyznającą Aldonie Zawadzkiej honorowy tytuł „Przyjaciela Książki”.

Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Polską Izbę Książki od 2007 roku najbardziej zasłużonym osobom dla polskiej książki, najwybitniejszym osobowościom, które w znaczący i pozytywny sposób wpłynęły na podniesienie znaczenia książki w naszym społeczeństwie.

Aldona Zawadzka przez dwie kadencje była członkiem Rady PIK i wiceprezesem Izby. Poprzednio przewodniczyła Komisji Rewizyjnej PIK. Przez 22 lata pracowała w wydawnictwie Książka i Wiedza, w latach 2002-2004 była prezesem tej oficyny. Następnie odważnie założyła własne wydawnictwo Jeden Świat, w którym publikuje interesujące tytuły. Jest inicjatorką i organizatorką wielu akcji promujących czytelnictwo, jak „Przyłapani na czytaniu” czy kolejne krajowe edycje Światowego Dnia Książki. Od 2010 do 2013 roku była prezesem spółki Targi Książki, organizatora Warszawskich Targów Książki, wnosząc do tego przedsięwzięcia swój wielki entuzjazm, zapał i optymizm. Przyczyniła się w znaczący sposób do podniesienia prestiżu tego przedsięwzięcia, od pierwszych działań inicjujących te targi aż po ogromny sukces tegorocznej edycji związany z przeniesieniem ekspozycji z tradycyjnych pomieszczeń w Pałacu Kultury i Nauki do nietypowych przestrzeni na Stadionie Narodowym. Była jednym z głównych organizatorów tego wyjątkowego wyzwania. Ma przy tym ogromny udział w powrocie warszawskiej imprezy do grona najważniejszych targów książki na całym świecie.

Poprzednio tytuły „Przyjaciel Książki” PIK przyznała: panu Profesorowi Januszowi Tazbirowi, pani Małgorzacie Kamykowej, pani Aniele Topulos oraz panu Andrzejowi Nagrabie.

Dziękując Aldonie Zawadzkiej za wszystko, co zrobiła dla polskiej książki, Izba życzy jej dalszych sukcesów i sprostania jeszcze wielu nowym wyzwaniom.

Uroczyste nadanie tytułu odbędzie się na gali otwarcia Targów Książki w Krakowie w dniu 24.10.2013 r.

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej