PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Katalog Inicjatyw Czytelniczych

Co to jest KIC?

Baza Inicjatyw Czytelniczych – w skrócie KIC, to projekt zrealizowany przez PIK w roku 2018, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. KIC jest pierwszą w Polsce bazą podstawowych danych o projektach wspierających czytelnictwo. Baza ma postać katalogu i zawiera dane kontaktowe oraz wskazania na główne wydarzenia  danej  inicjatywy pro-czytelniczej. Katalog Inicjatyw Czytelniczych (KIC) skierowany jest do 3 grup użytkowników: uczestników ruchów pro-czytelniczych, instytucji publicznych  wspierających  czytanie książek oraz szerokiej publiczności.

Katalog Inicjatyw Czytelniczych (KIC) jest oparty na oddolnych inicjatywach, podejmowanych przez organizacje pozarządowe jak i instytucje publiczne, często w małych ośrodkach, są  one ważnym ogniwem procesu budowania kultury czytelniczej w Polsce. Obecność i wpływ oddolnych inicjatyw należy stale monitorować i wzmacniać wszelkimi możliwymi sposobami. Liderzy i uczestnicy tych zbiorowych działań muszą mieć szanse poznania się i kontaktowania się ze sobą.

W tym roku, dzięki dofinansowaniu MKiDN w programie Rozwój Sektorów Kreatywnych przystępujemy do realizacji drugiego etapu projektu. Polega on na dotarciu do maksymalnej liczby inicjatyw jeszcze nie ujętych w bazie, by zapewnić jej kompleksowość; rozbudowie oprogramowania bazy KIC do interaktywnego serwisu, umożliwiającego uprawnionym inicjatywom tworzenie i administrowanie swego profilu oraz tworzeniu  zbiorczych analitycznych raportów na podstawie wprowadzonych danych (kontynuacja analizy oddolnych ruchów pro-czytelniczych z 2018 roku).

Baza KIC dostępna jest: tutaj.

Zapraszamy do korzystania i  śledzenia rozwoju bazy KIC

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej