PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Katalog Inicjatyw Czytelniczych - baza w nowej odsłonie!

KIC to internetowa, ogólnodostępna baza podstawowych danych o najważniejszych odbywających się cyklicznie inicjatywach proczytelniczych w Polsce, stworzona przez Polską Izbę Książki, dofinansowana ze środków Ministra Kultury w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych”.

W katalogu dostępna jest wyszukiwarka oraz mapa rozmieszczenia dostępnych w bazie wydarzeń. Do 30 stycznia w bazie zarejestrowano 213 inicjatyw i 352 realizacje, które odbyły się w roku 2019.

Baza dostępna jest pod adresem: https://kic.pik.org.pl/. Cały czas jest uzupełniana, wpisów mogą dokonywać również sami organizatorzy inicjatyw czytelniczych, wystarczy się zarejestrować. Ważne, aby realizowane przez nich wydarzenie miało charakter cykliczny. Obecnie uwidoczniona jest baza roku 2019. Na bieżąco zbierane będą informacje i dane o realizacjach tego roku.

Zapraszamy Państwa do korzystania z KIC! Wszelkie uwagi dotyczące rozwijającej się bazy chętnie weźmiemy pod uwagę. Prosimy pisać w tej sprawie na adres biura PIK: biuro@pik.org.pl

 

raport z realizacji zadania "Badanie inicjatyw wspierających czytelnictwo w Polsce: baza danych". Analiza wyników badania opinii w 2019 r. (aut. dr Paweł Kuczyński) dostępna jest: tutaj.

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej