PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Book Targ Branżowy

Szanowni Państwo, 

W dniach 10-12 maja 2021 odbędzie się III edycja Book Targu Branżowego - największego wydarzenia online organizowanego z myślą o wydawcach, księgarzach, bibliotekarzach i wszystkich osobach zawodowo związanych z rynkiem książki. Przed nami kilkanaście prelekcji, prezentacji, dyskusji i warsztatów, w tym specjalna część dedykowana bibliotekom pod nazwą Konferencja Biblioteka 5.0.

Podczas przygotowanych webinarów oraz paneli skupionych na sytuacji na rynku książki, eksperci opowiedzą m.in. o nowoczesnych technologiach na rynku książki, o sposobach na pozyskiwanie środków finansowych, o promowaniu czytelnictwa czy o znaczeniu analizy danych w codziennym funkcjonowaniu wydawnictw i bibliotek.

Literacka Technologie zaprasza na specjalny webinar dla wydawców prezentujący aplikację BookScout.ai. Prelekcję zatytułowaną „Pomóż swojemu nosowi wyczuć dobrą książkę, czyli jak część pracy wydawcy zrzucić na barki nowoczesnych technologii” poprowadzą Elżbieta Sobczak i Małgorzata Sieniewicz. Odbędzie się ona w środę 12.05.2021, w godz. 11.00-11.45.

Czym jest BookScout? To polska aplikacja stworzona z myślą wyzwaniach branży wydawniczej. Wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji w analizie treści książek i dużych zbiorów danych, w celu dopasowania propozycji wydawniczej do profilu wydawcy i szacowania potencjału rynkowego publikacji. Bookscout.ai pozwala zaoszczędzić czas poświęcany dotychczas przez wydawców na przeglądanie maili od autorów lub na szukanie nowych tytułów do wydania. Dzięki BookScout.ai teksty mogą być przyjmowane, przeglądane i oceniane samodzielnie lub w zespole z dowolnego miejsca na świecie.

Wstęp na spotkania branżowe jest darmowy. 

Informacje o szczegółach programu dostępne są również na profilu facebookowym Book Targ, w wydarzeniu Book Targ Branżowy oraz na stronie Booktarg.pl

Organizatorami Book Targu Branżowego i Konferencji Biblioteka 5.0 są: Legimi, Allegro, Lubimy Czytać, Polska Izba Książki, Literacka Technologie, Biblioteka Raczyńskich oraz NORLA - Norwegian Literature Abroad, Instytut Książki, Miasto Poznań. 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej