PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Strong Women in IT 2021 są z branży książki

Strong Women in IT 2021 są z branży książki

Gratulujemy Literackiej Spółce z o.o, członkowi Polskiej Izby Książki sukcesu pań Małgorzaty Sieniewicz i Urszuli Witkowskiej!

W ubiegłym tygodniu swoją premierę miał raport „Strong Women in IT 2021”. Pośród 200 wyróżnionych kobiet znalazły się Małgorzata Sieniewicz i Urszula Witkowska, założycieli i liderki firmy Literacka Technologie, która tworzy narzędzia oparte na sztucznej inteligencji na potrzeby branży książki, ułatwiając codzienne funkcjonowanie wydawnictwom, księgarniom i bibliotekom.

 

- Jestem dumna, że Literacka jest częścią kobiecej społeczności, która tworzy nowe technologie. Raport Strong Women in IT jest inspiracją dla innych, a sama akcja przełamuje stereotypy i pokazuje, ile kobiety wnoszą do tej branży. – komentuje wyróżnienie Małgorzata Sieniewicz.

 

- Wierzymy, że przeciwieństwa się przyciągają, kontrasty inspirują, a różne punkty widzenia to najprostsza droga do sukcesu. Przekonujemy się o tym od ponad 5 lat, każdego dnia łącząc pasję do książek z biznesem. – dodaje Urszula Witkowska.

 

Literacka Technologie to olsztyńska firma, w której humaniści na równi z informatykami pracują nad tym, aby wspierać branżę książki. Literacka tworzy inteligentne systemy, które pozwalają ludziom związanym z rynkiem książki oszczędzać czas i pieniądze, powierzając żmudne i czasochłonne zadania sztucznej inteligencji, która radzi sobie z nimi znakomicie. Wśród osiągnięć Literackiej znajduje się BookScout – system służący branży wydawniczej do analizy i selekcji rękopisów. Aplikacja rozpoznaje kategorie literackie, tematy, słowa kluczowe i cechy fabuły w książkach, a następnie dopasowuje rękopis do profilu wydawnictwa. BookScout nie zastąpi człowieka, ale jest zaprojektowany tak, aby ułatwić życie osobom podejmującym decyzje wydawnicze.

 

Inicjatywa Strong Women in IT kreuje standardy obecności kobiet na wysokich stanowiskach w branży nowych technologii. Celem akcji jest promocja najlepszych praktyk rynkowych dotyczących funkcjonowania kobiet w biznesie. W raporcie Strong Women in IT znajdziemy statystyki dotyczące pracy kobiet w branży nowych technologii, komentarze eksperckie członków kapituły projektu, ponad 200 stron poświęconych wyróżnionym w tej edycji kobietom Strong Women 2021, a także listy książek, podcastów i filmów polecanych przez liderki biorące udział w raporcie.

 

Raport Strong Women in IT dostępny do pobrania ze strony https://strongwomeninit.com/

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej