PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Weź udział w V edycji Badania czytelników w sieci!

Badanie już po raz kolejny organizują wspólnie serwis lubimyczytać.pl i Polska Izba Książki. To największa w internecie ankieta poświęcona preferencjom czytelniczym miłośników książek. Zapraszamy do podzielenia się swoją opinią i doświadczeniem!

16766 – tyle osób wzięło udział w IV edycji badania w 2021 roku. Jako że mierzyliśmy się wtedy z kolejnymi już miesiącami pandemii, pytania związane były właśnie z tym, jak wpływa ona na wybory czytelnicze. Wyniki ankiety zostały zaprezentowane i omówione 12 maja 2021 roku na Wirtualnych Targach Książki BookTarg. W rozmowie udział wzięli: Sonia Draga, prezeska Polskiej Izby Książki, Izabela Sadowska, prezeska lubimyczytac.pl i dr Paweł Kuczyński, socjolog, który czuwał nad badaniem.

V edycja Badania czytelników w sieci – każdy głos jest ważny

W tym roku po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w największym w sieci badaniu czytelników, do podzielenia się swoimi opiniami na temat książek, a także o rynku książki.

Ankietę możesz wypełnić TUTAJ

Jak zaznacza Izabela Sadowska, prezeska lubimyczytać.pl:

To badanie jest tak ważne, ponieważ głos mają w nim sami czytelnicy. To oni kształtują trendy, odpowiadając na pytania, dzięki tym odpowiedziom widzimy, jak zmieniają się ich preferencje. Co ważne, bezpłatnie dzielimy się wszystkimi wynikami ankiety, mogą z nich korzystać zarówno wydawcy, jak i księgarze, bibliotekarze, a także doktoranci czy studenci piszący swoje prace naukowe.

W V edycji badania najwięcej uwagi poświęcimy księgarniom niesieciowym, nazywanym również „kameralnymi”, „lokalnymi”, „małymi”, „niezależnymi”. Zapytamy także m.in. o to, czym kierują się czytelnicy, wybierając kolejne lektury i o to, czy chętnie dyskutują o przeczytanych książkach.

Jak mówi Sonia Draga, prezeska Polskiej Izby Książki:

To już piąta edycja Badania czytelników w sieci, które serwis lubimyczytać.pl organizuje wspólnie z Polską Izbą Książki. Wśród rozmaitych badań rynku książki nasze ma charakter wyjątkowy ze względu na liczbę osób badanych, jak i ich specyfikę. Badamy bowiem wyłącznie tych, którzy są użytkownikami portalu lubimyczytać.pl, a więc czytelników aktywnych w sieci. To duża i zarazem wyjątkowa grupa czytelników. Jej opinia wydaje się bardzo interesująca w tym roku, gdy uwagę naszego badania skupiamy na problematyce księgarń niesieciowych. Jesteśmy ciekawi, jak ta grupa ludzi postrzega rolę małych księgarń, które są przecież szczególnie ważne ze względu na rolę kulturotwórczą, jaką spełniają w społeczeństwie.

Warto dodać, że ankieta jest anonimowa i dostępna do 13 kwietnia. Wypełnia się ją intuicyjnie, co zajmuje najwyżej 10 minut. Co ważne, podobnie jak w zeszłym roku pieczę nad badaniem sprawuje dr Paweł Kuczyński, socjolog i wykładowca Collegium Civitas w Warszawie.

O wynikach ankiety i miejscu ich ogłoszenia poinformujemy po jej zakończeniu.

Weź udział w największym badaniu czytelników w sieci! Zaproś innych czytelników do wypełnienia formularza i podzielenia się TYM LINKIEM.

Już teraz bardzo dziękujemy za wszystkie głosy!

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej