PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

IX Targi Książki w Białymstoku Festiwal literacki „Na pograniczu kultur”

22-24 kwietnia 2022 r., Białystok, Stadion Miejski ul. Słoneczna 1

 

Od dziewięciu lat Białystok znajduje się w gronie prestiżowych miast w Polsce, które organizują targi książki. Atutem białostockich targów jest fakt, że to jedyne targi książki w północno-wschodniej Polsce. Wydawcy mają więc niepowtarzalną szansę, aby swoją ofertę zaprezentować w tej części kraju.

Dwa lata temu na targi książki do Białegostoku przyjechało 75 czołowych wydawnictw, a targi odwiedziło ok. 18 tysięcy Podlasian. W tym roku impreza będzie nie mniej okazała, bowiem swój udział w targach zapowiedziało 83czołowych wydawców, a wśród nich takie wydawnictwa jak: Czarna Owca, Czarne, Znak, Wydawnictwo Literackie, Rebis, Agora S.A., Sonia Draga, Zysk i S-ka, Grupa Wydawnicza Foksal, Karakter, Dowody na Istnienie, Książkowe Klimaty, Nasza Księgarnia, Marginesy, Wielka Litera i wiele innych.

 

IX Targom Książki w Białymstoku towarzyszyć będzie, tak jak w latach poprzednich, Festiwal literacki „Na pograniczu kultur” w ramach którego odbędą się liczne spotkania autorskie z wybitnymi pisarzami i ogólnopolskie premiery książek. W tym roku w ramach festiwalu odbędzie się, m.in. 21 spotkań pisarzy z publicznością. Przyjadą do nas m.in. Katarzyna Bonda, Zbigniew Rokita, Adam Wajrak, Tomasz Samojlik, Wojciech Jagielski, Sylwia Chutnik, Jacek Hugo-Bader.

Zapraszamy serdecznie.

To jest wielkie święto książki, które wszyscy powinniśmy wspierać i promować, ponieważ dzięki spotkaniom z książką i autorami jesteśmy wrażliwsi, poszerzamy naszą kulturę słowa. Jest to największa impreza poświęcona literaturze i czytelnictwu w Polsce północno-wschodniej. To jedyna, dlatego tak ważna, ogólnodostępna i ponadpokoleniowa impreza w województwie podlaskim skierowana do wszystkich jego mieszkańców: dzieci, młodzieży, dorosłych. Podczas festiwalu literackiego i targów odbędą się promujące czytelnictwo i literaturę spotkania z autorami, prezentacje nowości wydawniczych, działania edukacyjne.

 

Przedsięwzięcie będzie miało tym większe znaczenie, że 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony w większości państw europejskich. My będziemy świętować w piątek 22.04.2022 r. Będą to ogólnopolskie obchody tego ważnego dnia dla świata książki. Z tej okazji odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Białegostoku i przedstawicieli rynku książki z Polski. Odbędzie się też panel dyskusyjny o roli księgarń w naszym życiu..

 Festiwal literacki „Na pograniczu kultur” zyskał też miano Święta Książki, które łączy środowisko kulturotwórcze naszego województwa.

do pobrania:

plakat

ulotka

ulotka 2

spotkania z autorami

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej