PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Noworoczne życzenia od prezes PIK Soni Dragi

Rok 2022 obszedł się z nami niełatwo, dotkliwie doświadczając: na problemy z inflacją, rosnącymi kosztami papieru i energii, nałożyła się wojna, potęgując istniejące kłopoty i dokładając kolejne. Początek rok jawił się jednak optymistycznie, bo Polacy wciąż chcieli czytać książki i to naszą branżę trzymało aż dotąd.

Rok 2023 to wielka niewiadoma, chciałabym jednak życzyć wszystkim większej przewidywalności, opanowania problemów kosztowo-inflacyjnych i optymizmu w codziennych działaniach. Marzy mi się roku, w którym zapanuje wreszcie władza życzliwa naszej branży. Marzy mi się czas pokoju, by wielcy tego świata poszli po rozum do głowy i stwierdzili, że wojny przynoszą więcej szkód również im, i porzucili chore strategie niszczenia, a skupili na walce z ociepleniem klimatycznym. Marzy mi się, by ludzie zorientowali się, że warto się jednoczyć, funkcjonować w grupach, bo tylko razem jesteśmy silniejsi i możemy mieć wpływ na losy branży, ale i dziejów. Marzy mi się większa ludzka solidarność, tolerancja i zrozumienie potrzeb innych. I wreszcie marzy mi się, by ludzie wciąż chcieli czytać książki, bo przede wszystkim stamtąd mogą czerpać mądrość, ale i znajdować rozrywkę.

Życzę Państwu, by te marzenia się spełniły, a rok 2023 był rokiem przełomowym i przyniósł nam więcej optymizmu niż ostatnie lata.

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej