Akcja IMPRINT

Od stycznia 2013 roku cała Polska została objęta akcją IMPRINT przygotowaną przez Polską Izbę Książki. Nagminne łamanie praw autorskich jest jednym z powodów, dla których rynek książki przechodzi kryzys, dlatego apelujemy: kierujmy do odbiorców kultury jasny komunikat, co mogą, a czego nie mogą zrobić z nabytą książką w ramach dozwolonego użytku. Pamiętajmy, że lepsze rozumienie prawa autorskiego i jego przestrzeganie stanowią podstawę rozwoju kultury, edukacji i nauki.

Wszystkim wydawcom rekomendujemy umieszczanie w wydawanych przez nich książkach na stronie copyright, a także w materiałach promocyjnych, tekstu oraz logo akcji:

Książka, którą nabyłeś, jest dziełem twórcy i wydawcy. Prosimy, abyś przestrzegał praw, jakie im przysługują. Jej zawartość możesz udostępnić nieodpłatnie osobom bliskim lub osobiście znanym. Ale nie publikuj jej w internecie. Jeśli cytujesz jej fragmenty, nie zmieniaj ich treści i koniecznie zaznacz, czyje to dzieło. A kopiując ją, rób to jedynie na użytek osobisty.

Szanujmy cudzą własność i prawo!

Polska Izba Książki

Więcej o prawie autorskim na www.legalnakultura.pl

 

 

 

Do pobrania:

Tekst akcji IMPRINT

Logo "prawolubni" (.jpg)