Polska Izba Książki zaprasza na trzy wydarzenia podczas nadchodzących targów w sercu Wielkopolski. Pierwszym jest stoisko Komitywy Niszowych Wydawców, które w tym roku będzie także gościło stolik PIKu. Dodatkowo panel dyskusyjny tuż po ceremonii otwarcia targów i diner dla członków zrzeszonych w Izbie, na który zaproszenie obecni w Poznaniu otrzymają drogą email.
Na tegorocznych Poznańskich Targach Książki (7-9 marca 2025 r.) nie może zabraknąć Komitywy Niszowych Wydawców PIK (stoisko 8, pawilon 8), którą w tym roku reprezentują:
Fundacja Sąsiedzi z siedzibą w Białymstoku – wydaje książki o Podlasiu i szeroko rozumianym Wschodzie. Organizuje też targi książki i Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”.
Wydawnictwo Akademickie Sedno – wydaje publikacje naukowe z obszaru humanistyki i nauk społecznych, literaturę piękną i literaturę faktu, polską i obcą.
Wydawnictwo Biblioteka Słów – łączy różne odcienie literatury, ze szczególnym naciskiem na literaturę bałkańską i „małych języków”. Celem wydawnictwa jest prezentacja wysokoartystycznej prozy.
Wydawnictwo Instytutu Badań Literackich PAN – specjalizuje się w publikacjach związanych z literaturą oraz naukami humanistycznymi. Założony został w 1954 roku w Warszawie, odgrywa kluczową rolę w promowaniu polskiej i światowej literatury, a także w badaniach literackich.
Wydawnictwo JanKa – rodzinne wydawnictwo, założone w 2009. Wydaje wyłącznie współczesną polską literaturę piękną i faktu, książki stawiające rzeczywistości ważne pytania w atrakcyjnej literacko formie.
Wydawnictwo Literówka – małe rodzinne wydawnictwo, które publikuje literaturę dla dzieci. Ceni dobrą opowieść z uniwersalnym przekazem oraz poczucie humoru, bo czytanie jest przyjemnością.
Wydawnictwo Omnibus – wydaje książki wspierające rozwój dzieci, pomoce edukacyjne, a także publikacje dotyczące takich tematów jak choroby przewlekłe, wady wrodzone, niepełnosprawności i zaburzenia rozwojowe.
Wydawnictwo Stapis powstało w 1990 roku. Specjalizuje się w publikacjach o górach, ale wydaje również książki związane z polityką, socjologią i krytyką religii.
Zielone Wydawnictwo wydaje książki dla osób zainteresowanych życiem w zgodzie z naturą i samym sobą. Specjalizuje się w jodze, ajurwedzie, aromaterapii, zielarstwie i świadomości ciała.
Poza wydawcami i spotkaniami z autorami, o których więcej tutaj, zapraszamy także do stolika spotkań Polskiej Izby Książki, który będzie dostępny w pawilonie 8 również na stoisku 8.
Jeśli chcieliby Państwo spotkać się z nami w piątek lub porozmawiać w gronie członków PIK, serdecznie zapraszamy!
Polska Izba Książki zaprasza również na panel, na którym z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o tym: co wynika z badań rynku książki przeprowadzonych przez Polską Sieć Ekonomii na zlecenie Instytutu Książki pt. „Jeszcze książka nie zginęła?”.
Spotkanie odbędzie się w piątek 7 marca, w godzinach 16:00 – 16:50, w PAWILONIE 8A / SCENA NON FICTION (po uroczystości otwarcia targów).
W rozmowie wezmą udział:
– Agata Diduszko-Zyglewska – MKiDN, przewodnicząca Zespołu ds. pola literackiego;
– Magdalena Hajduk-Dębowska – prezeska Polskiej Izby Książki;
– Katarzyna Kończal – zastępczyni redaktora naczelnego, Wydawnictwo Poznańskie;
– Grzegorz Piątek – Unia Literacka;
– Maciej Sroczyński – Polska Sieć Ekonomii, współautor raportu.
Spotkanie poprowadzi Grzegorz Majerowicz – wiceprezes Polskiej Izby Książki.
Serdecznie zapraszamy i liczymy, że w naszej dyskusji uczestniczyć będą przedstawiciele poznańskich księgarzy i bibliotekarze oraz autorki i autorzy, wydawczynie i wydawcy oraz goście targów zainteresowani zmianami na rynku książki nie tylko z Wielkopolski.
Więcej informacji nt. Poznańskich Targów Książki https://targiksiazki.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/co-gdzie-kiedy/