Z największą przyjemnością przedstawiamy nominacje do PIK-owego Lauru 2019! Przed Państwem nazwiska, programy, redakcje, blogi i vlogi nominowane w 11-stej edycji konkursu
nominowani w kategorii „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach drukowanych”
Tadeusz Lewandowski (autor – Wyspa. Magazyn Literacki Książki)
„Zeszyty Literackie”
Monika Ochędowska (autorka – Tygodnik Powszechny)
nominowani w kategorii „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych i elektronicznych”
„Piątka z literatury” – RMF Classic
„Radiowy klub książki” – Radio Kraków
„Xięgarnia” – TVN
Nominowani w kategorii „Najciekawsza prezentacja książki i promocja czytania w internecie”
Nowości książkowe – blog Bernardetty Darskiej
Granice.pl – internetowy portal czytelniczy
Śląscy Blogerzy Książkowi – stowarzyszenie blogerów książkowych
Jury obradowało w składzie: Włodzimierz Albin (PIK), Barbara Jóźwiak (PIK), Grzegorz Majerowicz (PIK), prof. Agnieszka Graff (UW), prof. Anna Nasiłowska (PAN), Izabela Sadowska (Lubimy Czytać), prof. Wojciech Burszta (Uniwersytet SWPS).
Konkurs PIK-owy Laur ogłaszamy od 2005 roku w celu podwyższenia rangi książki w środkach masowego przekazu, uświadomienia potrzeby codziennej informacji o książkach i ważnych zjawiskach wydawniczych. Jego laureatami są dziennikarze i twórcy programów oraz animatorzy kultury, prezentujący literaturę, czytelnictwo oraz znaczenie wiedzy o książce i czytaniu.