PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

PIKowe spotkania i stoisko na Warszawskich Targach Książki 23-26 maja 2024

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie należy do najważniejszych wydarzeń na rynku książki w Polsce. Polska Izba Książki zaprasza na spotkania podczas dni branżowych (23-24 maja).

 

Europe and the Publishers

Na zaproszenie Prezes Polskiej Izby Książki Sonii Dragi Enrico Turrin, wicedyrektor Federacji Europejskich Wydawców (FEP)  wystąpi na scenie głównej  targów z prezentacją nt. Europe and the Publishers. Turrin jest specjalistą, który od lat zajmuje się zbieraniem i analizą danych statystycznych dotyczących europejskiego rynku książki. W swoim wystąpieniu skupi się na trzech zagadnieniach: przestawieniu działalności FEP, statystykach rynku książki w poszczególnych państwach europejskich za lata 2022 oraz 2023, europejskiej legislacji wpływającej na sektor wydawniczy (Rozporządzenie dot. sztucznej inteligencji, ustawa o globalnym wylesianiu - EUDR, czy Rozporządzenie dot. bezpiecznych zabawek - kontekst książki dziecięcej). Całe spotkanie w języku angielskim.

Przypominamy, że Polska Izba Książki należy do  Federacji Europejskich Wydawców i na co dzień raporty i informacje opracowywane przez FEP trafiają w pierwszej kolejności do jej członków.

23 maja, Scena Główna, godz. 14.00

 

Czytanie – czysta frajda!  Co zrobić, by dzieci kojarzyły czytanie z przyjemnością. Propozycje uatrakcyjnienia procesu czytania

Spotkanie skierowane do nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz bibliotekarzy, którym zależy na tworzeniu przestrzeni do aktywizacji dzieci w czytaniu. Zaproszenie przyjęli: Edyta Pilch (Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży oraz Alternatywna Lista Lektur), Przemek Staroń (Nauczyciel Roku 2018, założyciel Szkoły Staronia) i Marta Lipczyńska-Gil (redaktor naczelna Kwartalnika RYMS, autorka książek dla dzieci). Całość poprowadzi Anna Nowacka-Devillard przewodnicząca Sekcji wydawców dziecięcych i młodzieżowych w Polskiej Izbie Książki.

23 maja, Sala Goethego, godz. 13.00

 

Fenomen tytułów YA (Yound Adults). Doświadczenia niemieckiego BookToka

Książki YA zdominowały listę bestsellerów w największych sieciach księgarskich, także bibliotekarze informują o dużym zainteresowaniu tytułami „młodzieżowymi”. Ich fenomen wykracza poza granicę naszego kraju. Z tej okazji PIK zaprosił szefową marketingu niemieckiego wydawnictwa dtv Felicię Hofmann do pokazania nie tyle tytułów, co case studies budowania i podtrzymywania zainteresowania książkami na BookToku. Spotkanie poprowadzi dr Sylwia Stano, kulturoznawczymi, autora i badaczka książek. Spotkanie będzie tłumaczone z na język polski. Marketerzy i ambasadorzy świata książki oraz booktokerzy mile widziani.

24.05, Sala Kijów, godz. 11.00

 

Polski akt o dostępności. EAA - nowe prawo i nowe wyzwania stojące przed rynkiem książki

 

Ustawa z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze już za chwilę będzie obowiązywać wszystkich oferujących produkty i usługi cyfrowe, w tym wydawców i dystrybutorów. Jakie oczekiwania mają w związku z jej wejściem użytkownicy? Jak szykują się do wdrożenia aktu o dostępności dystrybutorzy formatów elektronicznych? Na co powinien zwrócić uwagę każdy wydawca ebooków?

Wśród panelistów będą: Agnieszka Zienkowicz (Grupa Empik), Mikołaj Małaczyński (Legimi SA), Artur Lewandowski (Hava a Book) oraz ekspert z Fundacji Osób Niewidomych i Słabowidzących TRAKT. Całe spotkanie będzie moderować dyrektor generalna PIK – Ewelina Szyszkowska.

24 maja, Sala Kijów, godz. 12.00

 

Dodatkowo wydawcy zrzeszeni w Komitywie Niszowych Wydawców, będą czekać na Państwa na stoisku nr 168.

Wśród nich:

  • Biblioteka Słów – imprint Biblioteki Analiz,
  • Fundacja Sąsiedzi,
  • Wydawnictwo Akademickie SEDNO,
  • Wydawnictwo JanKa
  • Zielone Wydawnictwo – firma A-TI.

Stoisko nr 168 w sali Ratuszowej (PKiN).

Serdecznie zapraszamy!

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej