PIK zaprasza na panele do Krakowa 24-25 października 2024
Zapraszamy na SPOTKANIA BRANŻOWE towarzyszące Miądzynarodowym Targom Książki w Krakowie
- Duże modele językowe (LLM) – czy i jak współpracować z tworzącymi je konsorcjami – rekomendacje Polskiej Izby Książki
Czw. 24.10.2024, sala Lwów C, godz. 16.00-16.50.
Spotkanie zamknięte, wyłącznie dla członków Polskiej Izby Książki. Zachęcamy do rezerwacji miejsc (link poniżej).
Konsorcja pracujące nad dużymi modelami językowymi potrzebują treści dostarczanych przez polskich wydawców. Część wydawców dostała już oferty współpracy, do innych dotrą one niebawem. Mikołaj Małaczyński – prezes Legimi oraz Grzegorz Majerowicz – wiceprezes PIK po spotkaniu z konsorcjum PLLuM oraz na podstawie zebranych informacji przedstawią rekomendacje. W spotkaniu weźmie także udział Marcin Zręda, Dyrektor Strategiczny Rynku Usług Prawnych i Przedsiębiorstw w Wolters Kluwer Polska. Przyjdź porozmawiać o szansach i zagrożeniach płynących z takiej współpracy.
- Dlaczego rynek książki potrzebuje wspólnych kategorii i czy ich wprowadzenie może mieć wpływ także na zwiększenie sprzedaży?
Pt. 25.10.2024, sala Lwów B, godz. 14.00-14.50.
Wstęp wolny. Zachęcamy do rezerwacji miejsce (link poniżej)
Z czego wynika konieczność wprowadzenia jednolitej taksonomii na rynku wydawniczym? Czy jest możliwość wprowadzenia w Polsce ujednoliconych kategorii w sprzedaży książek, tak jak ma to miejsce na innych rynkach? Czy może to mieć wpływ na zwiększenie sprzedaży? W rozmowie wezmą udział: Izabela Sadowska, CEO portalu Lubimyczytac.pl, Renek Mendruń – konsultant Nielsen BookScan Polska, Tomasz Meka, CEO Elibri oraz Łukasz Kierus, prezes spółki Glosel.
Zarezerwuj miejsce na powyższe wydarzenia przechodząc do formularza >> https://forms.gle/5mqmw1teMPrYKzPa9
W RAMACH FESTIWALU CONRADA
Na panel dyskusyjny pt. OBRAZ WART TYSIĄCA SŁÓW! POTENCJAŁ EDUKACYJNY KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ zaprasza Sekcji Wydawców Dziecięcych i Młodzieżowych PIK.
Pt. 25.10.2024, sala Wiedeń B, godz. 14.00-14.50
Będziemy rozmawiać o treści, która zawarta jest nie tylko w słowie, ale też w obrazie. O edukacyjnym wymiarze ilustracji i jej roli w kształtowaniu estetyki i gustów czytelniczych. Porozmawiamy o obrazie, który jest dla dziecka pierwszym nośnikiem informacji zanim nauczy się ono czytać. Przyjrzymy się kulturotwórczej roli książki.
Panel poprowadzi przewodnicząca Sekcji – Anna Nowacka-Devillard, a wezmą w nim udział specjalistki zajmujące się książką obrazkową oraz jej wpływem na rozwój dzieci i młodzieży:
- dr Anna Machwic – kierowniczka Pracowni Ilustracji, kuratorka wydarzenia Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci, prorektorka ds. działalności kulturalnej i promocji w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
- dr Anita Wincencjusz-Patyna – historyczka i krytyczka sztuki, prorektorka ds. dydaktycznych i studenckich Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
- Joanna Piekarska – prezeska Polskiej Sekcji IBBY, kierowniczka Zakładu Edukacji Bibliotekarskiej w Bibliotece Narodowej.
Wstęp wolny. Prosimy rejestrować się wcześniej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc poprzez link: https://forms.gle/xgN8HkvsVCTPBTH67
Przypominamy również o możliwości rezerwacji stolika na Państwa spotkanie biznesowe podczas Targów w Krakowie. Więcej informacji w emailu, który Członkowie Izby otrzymali 21 paźdzeniernika.