PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Plakat z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2024

Zapraszamy do pobierania wyjątkowego plakatu przypominającego o mocy czytania już od wczesnej młodości. Święto swoją historią sięga blisko 100 lat, kiedy to w 1926 roku trafiło na stałe do kalendarza jako dzień obdarowywania książką mężczyzn przez kobiety. Data nie przypadkowo łączy się z ważnymi wydarzeniami z życia Cervantesa czy Szekspira.

 

Polska Izba Książki kolejny raz zaprosiła do stworzenia wyjątkowego plakatu nietuzinkową artystkę. W 2024 roku nasze zaproszenie przyjęła Magda Górska znana jako Magda Americangangsta. Autorka udzieliła licencji CC BY SA3, w związku z czym zachęcamy do pobierania i drukowania plakatu ze strony PIK i umieszczania go w przestrzeni publicznej bibliotek, księgarni czy innych instytucji, w których książka i czytanie są szczególnie ważne.

Więcej nt. Światowego Dnia Książki oraz Praw Autorskich można przeczytać TUTAJ.

Linki do pobrania plakatu:

Plakat MAŁY (450kb)  Plakat ŚREDNI (7Mb dobra jakość)  Plakat DUŻY (27Mb do druku)

 

Magda Górska (Magda Americangangsta), warszawianka, artystka multidyscyplinarna, w swoich pracach wykorzystuje różne techniki – malowanie, kolaż, ilustrację i fotografię. Uwielbia przełamywać granice między odmiennymi formami sztuki wizualnej. Jej prace były publikowane i wystawiane w galeriach od Nowego Jorku, przez Barcelonę, aż po Seul i Dubaj, trafiły też do kolekcji Museum of Crypto Art (MoCA) i kolekcji prywatnych.

Zachęcamy do oznaczania artystki w postach informujących o akcji w mediach społecznościowych Państwa wydawnictw, bibliotek czy księgarń.

(instagram.com/magda_americangangsta oraz  www.facebook.com/magda.gorska.98)

Jeden z dziesięciu

Polska Izba Książki przygotowała w jakości kolekcjonerskiej dziesięć egzemplarzy plakatu, które sygnowane przez autorkę i numerowane, trafiły już w ręce tych, dla których czytelnictwo, prawa autorskie oraz działania na rzecz rynku wydawniczego są szczególnie ważne. Takich osób jest na szczęście dużo więcej.  Plakat z numerem 1/10 trafił już do Fundacji Powszechnego Czytania i będzie dostępny na licytacji Allegro/charytatywni do realizacji jej celów statutowych od 22 kwietnia. Będziemy o tym informować razem z FPC.

Do bibliotek wojewódzkich w całym kraju trafiły (bądź za chwilę trafią) zakładki książkowe również przygotowane przez Magdę Americangangsta, które będą dokładane do wypożyczeń w dniach 22-26 kwietnia. Do naszej akcji przystąpił też dystrybutor OSDW Azymut, który poleca materiały w ramach swoich webinariów.

 

Więcej można przeczytać także w najnowszym numerze Biblioteki Analiz nr 615 7/2024.

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej