PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

PIK na targach

Prezentacje i fotorelacja ze spotkań PIK na Warszawskich Targach Książki

Kolejna edycja Warszawskich Targów Książki okazała się sukcesem nie tylko dla organizatorów imprezy, ale także dla PIK. Liczba gości, którzy odwiedzili Stadion Narodowy w dniach 14-17 maja, wyniosła ponad 72,000! Na spotkaniach branżowych PIK zgromadziliśmy łącznie ponad 250 słuchaczy.

W piątek od godz. 10:00 do 17:00 (z godzinną przerwą) gościliśmy przedstawicieli branży na spotkaniach, na których podjęliśmy cztery tematy: grupy czytelnicze w Polsce, Ustawa o książce, współpraca wydawców i tłumaczy, przykłady modeli e-lendingu w Niemczech. Żałujemy, że ograniczeni czasem nie mogliśmy dłużej wymienić się poglądami z naszymi gośćmi, zachęcamy jednak wszystkich do kontaktu z nami pod adresem biuro@pik.org.pl – jesteśmy otwarci na rozmowę i wspólne szukanie jak najlepszych rozwiązań dla naszej branży. Prezentacje oraz materiały ze spotkań udostępniamy do pobrania poniżej.

Oprócz spotkań w salach seminaryjnych, przyjmowaliśmy gości podczas konsultacji prawnych na naszym stoisku. Ogłosiliśmy ponadto 9. edycję konkursu PIK-owy Laur dla dziennikarzy promujących książki i czytelnictwo. Nie ustawaliśmy również w działaniach promujących Ustawę o książce - w ramach kampanii „Ocal książki” rozdawaliśmy zakładki do książek oraz plakaty. Informacje o kampanii oraz o Ustawie można na bieżąco śledzić na Facebooku - https://www.facebook.com/ocalksiazki oraz na www.ocalksiazki.pl.

Do pobrania:

Czytelnicy XXI wieku - grupy nienazwane. Prezentacja

Jak zadbać o dobry przekład? Prezentacja

Warunki dobrej współpracy tłumacz-wydawca

Omówienie warunków projektu umowy modelowej na przekład

Roboczy projekt umowy modelowej z komentarzem

Cywilizujemy rynek książki w Polsce. Prezentacja Jean-Guy Boin

E-lending - modele biznesowe dla wydawców. Prezentacja Sascha Lazimbat

E-lending - modele biznesowe dla wydawców. Prezentacja Matthias Ulmer

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej