Big Book Festival z patronatem honorowym PIK

W dniach 12 -14 czerwca w Warszawie odbędzie się trzeci Big Book Festival – Duży Festiwal Czytania. Tym razem pod hasłem „Człowiek nie pies i czytać musi!”.

Bohaterami festiwalu będą postaci związane z literaturą oraz psy, towarzyszące im co dzień w czytaniu i pisaniu. Autorzy i dziennikarze wzięli udział w sesji zdjęciowej, zapowiadającej festiwal i dowcipnie zachęcającej do cieszenia się książkami.

Podczas Big Book Festival z humorem i dystansem inspirujemy do czytania mówi Anna Król, pomysłodawczyni festiwalu. – W tym roku nieco przewrotnie opowiadamy o relacjach pisarzy i psów. Oddajemy głos zwierzętom, to one „mówią”, co sądzą o książkach. Ja zawsze czytam z Miszą. Mamy podobny gust. Jestem entuzjastką Iwaszkiewicza - ona pożera go w całości, dosłownie.

Big Book Festival // Duży Festiwal Czytania jest wydarzeniem społecznym, realizowanym od 2012 roku przez Fundację „Kultura nie boli“. Powstaje m.in. dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy, a także zaangażowaniu kilkudziesięciu partnerów publicznych i prywatnych. To jedyny międzynarodowy festiwal literacki organizowany w Warszawie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej o wydarzeniu w materiałach poniżej oraz na: www.bigbookfestival.pl

[Źródło: materiały organizatora]


Do pobrania:

Ogłaszamy program Big Book Festivalu 2015

Człowiek nie pies i czytać musi BBF 2015

Big Book Festival 2015 Press-kit

Wschód i Zachód na BBF 2015 25.03.2015

Wydarzenie specjalne. Spektakl Big Book Festivalu 2015

Wieczorem BBF2015 plakat Łukasz Simlat

BBF2015 człowiek nie pies i czytać musi Michał Nogaś