ŚDKiPA - zaproszenie na konferencję prasową Polskiej Izby Książki. Czy portale czytelnicze mają wpływ na popularyzację czytelnictwa? "W sieci o książkach. Miejsce spotkań czytelników" - wyniki badania 24 tysięcy internautów

Zapraszamy na konferencję  prasową Polskiej Izby Książki inaugurującą obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2016!

O zjawisku społeczno-kulturowym jakim są portale czytelnicze opowie Izabela Sadowska z Lubimyczytać.pl Czy internet inspiruje do czytania? Czy portale czytelnicze mają wpływ na kształtowanie postaw czytelniczych? O wynikach najnowszego przedsięwzięcia badawczego PIK i portalu Lubimyczytać.pl opowie dr Paweł Kuczyński. 

Na konferencji także informacje o działaniach i planach bibliotek i księgarń - także wydarzeniach planowanych z okazji ŚDKiPA 2016.

O aktywnościach bibliotek opowie Joanna Pasztaleniec - Jarzyńska ze Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich natomiast zagadnienia związane z księgarstwem poruszy Henryk Tokarz z Izby Księgarstwa Polskiego.

Spotkanie otworzy i poprowadzi prezes PIK, Włodzimierz Albin.

 

Data i godzina konferencji: 22 kwietnia 2016 r., godz. 12.00

Miejsce: BUW (sala 315), ul. Dobra 56/66

 

WSTĘP WOLNY

 

do pobrania:

Zaproszenie na konferencję prasową

Scenariusz konferencji prasowej