PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

PIK na targach

Magia książek, w magicznym Krakowie - przed nami 21.edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie!

"Czytam i staje się wolny" napisał w jednej ze swoich powieści portugalski pisarz Fernando Pessoa. Te słowa stały się hasłem przewodnim tegorocznych, książkowych spotkań targowych w Krakowie. Wolność tę możemy mnożyć, udając się w podróż z bohaterami każdej branej do ręki książki. Możemy przeżywać zdarzenia, sytuacje, emocje, których być może nigdy nie doświadczymy we własnym życiu. Czytając książkę nasza wyobraźnia jest niczym nieograniczona, wolna od scenografii, postaci aktorów odgrywających swoje role. Czytając starejmy się więc wieloktrotnie wolni...

I właśnie po to drugie, trzecie i kolejne życie tłumnie do Krakowa przybywają miłośnicy czytania. Nikogo nie powinno to dziwić, gdyż z roku na rok atrakcji, konkursów, wystawców, autorów i książek na stoiskach przybywa. To sprawia, że Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie stały się przedsięwzięciem kulturowym na międzynarodową skalę. Książkoholicy jak zawsze zawitają do stolicy Małopolski jesienią, a ta pora roku w szczególny sposób łączy się z Gościem Honorowym 21.edycji Targów. Podobno najlepsze w tym czasie kasztany są tylko na placu Pigalle.

Francja, to nie tylko Paryż z kultowym placem Pigalle i wieżą Eiffla, Marsylianka czy znakomite wina i sery, ale także wybitna i popularna na całym świecie literatura. Każdy miłoośnik książek z pewnością zna publikacje klasyków literatury francuskiej: Antoine de Saint-Exuperego, Alexandra Dumasa, Marcelego Prousta czy Viktora Hugo. Kto w tym roku będzie reprezentował Francję na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie? Przekonamy się już niebawem. Dodatkowe atrakcje przygotowuje nie tylko Instytut Francuski w Polsce wraz z Partnerami Projektu, ale również wydawcy. Zaangażowane w promocję literatury francuskiej w Polsce instytucje i oficyny wydawnicze zaprezentują bogatą ofertę publikacji. Dzięki temu każdy zwiedzający znajdzie cos dla siebie i z pewnością nie wróci do domu z pustymi rękami.

Od soboty 28 października na terenie Targów pojawi się specjalna Strefa Autorów, gdzie będzie można otrzymać autografy od niezwykle popularnych twórców  oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Wielbiciele komiksów również powinni być zadowoleni - dla nich po raz trzeci zorganizowany zostanie Salon Komiksu, gdzie powiększająca się z każdym rokiem liczba wydawnictw zaprezentuje swoją niezwykle barwną ofertę.

Już znamy pierwsze nazwiska autorów, którzy pojawią się na tegorocznych Targach. Jesteście ciekawi? Swoją obecnością potwierdzili m.in. Katarzyna Bonda, Ks. Adam Boniecki, Prof. Jerzy Bralczyk, Arlette Cousture, Jakub Ćwiek, Daniel de Latour, Jacek Dukaj, Katarzyna Grochola, Cezary Harasimowicz, Jan Hartman, Sylwia Chutnik, Marek Kamiński, Grzegorz Kasdepke, O. Leon Knabit, Marek Krajewski, Camilla Lackberg, Roma Ligocka Andrzej Maleszka, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Beata Pawlikowska, Olga Tokarczuk, Michał Rusinek, Tomasz Samojlik, Eric-Emmanuel Schmitt, Tomasz Sekielski, Vincent V. Severski, Nicholas Sparks, Szczepan Twardoch, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Janusz Leon Wiśniewski, Adam Zagajewski.

W tym roku czeka nas również niezwykły jubileusz. Będziemy świętować 20.edycję Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. Celem programowym konkursu jest nagrodzenie dzieła o wybitnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. Zgodnie z założeniem Konkurs ma promować publikacje poważne i wartościowe, które z racji swego charakteru mają niewielke szanse, aby stac się bestsellerami w rozumieniu stricte marketingowym, wnosząc jednakże istotny wkład w rozwój polskiej nauki i kultury. Spośród zgłoszonych do Konkursu publikacji Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Władysława Stróżewskiego wyłoni grono 10 nominowanych, którzy będą walczyć o pierwsze miejsce. Laureat otrzyma 30 000 zł i statuetkę dłuta prof. Bronisława Chromego. Rostrzygnięcie Konkursu tradycyjnie odbędzie się podczas uroczystej Gali, w pierwszy wieczór tegorocznych Targów.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie co roku zaskakują swoją bogatą ofertą i potwierdzają, że książki to nie moda trwająca jeden sezon, a niekończąca się opowieść!

więcej informacji na: www.ksiazka.krakow.pl

oraz na fanpage'u: https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/

Godziny otwarcia Targów EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9):

26 października 2017 r. (czwartek) godz. 10:00-17:00

27-28 października 2017 r. (piatek, sobota) godz. 10:00-19:00

29 października 2017 r. (niedziela) godz. 10:00-17:00

 

Informacje na temat spotkań organizowanych przez PIK dostępne są: tutaj.

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej