10 lat Nagrody Literackiej Unii Europejskiej!

W tym roku z okazji 10 lecia istnienia Nagrody Literackiej Unii Europejskiej organizatorzy ogłaszają wyjątkowy konkurs!

Do konkursu zaproszeni są wszyscy dotychczasowy laureaci Nagrody Literackiej Unii Europejskiej (EUPL). Organizator zaprasza do nadsyłania przez nagrodzonych autorów tekstów o tematyce europejskiej. Celem tegorocznej edycji konkursu jest uczczenie jubileuszu istnienia Nagrody oraz europejskiej literatury.

Tegoroczny konkurs jest otwarty wyłącznie dla byłych zwycięzców Nagrody Literackiej Unii Europejskiej, ze wszystkich krajów uczęstniczących w EUPL.

Rok 2018 to Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. Tegoroczną Nagrodę Literacką Unii Europejskiej otrzyma najlepszy tekst, którego treść odniesie się do szeroko rozumianego europejskiego dziedzictwa kulturowego.

Jubileuszowy konkurs Nagrody Literackiej Unii Europejskiej będzie oceniany przez profesjonalne jury oraz czytelników. Jury składać się będzie z przedstawicieli świata literatury i sztuki, których nazwiska zostaną wkrótce podane do publicznej wiadomości.

W tym roku Organizatorzy Nagrody Literackiej Unii Europejskiej zapraszają czytelników do oddawania głosów na zgłoszone do konkursu teksty. Głosowanie odbędzie się w trybie online. O szczegółach głosowania poinformujemy wkrótce. Będą one również dostępne na stronie: http://www.euprizeliterature.eu/. Spośród głosujących czytelników zostaną wyłonieni zwycięzcy!

Informacje na temat konkursu dostępne są także na stronie Organizatora konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 lutego 2018 roku, w piątek.

Ewentualne pytania można również kierować bezpośrednio do EUPL, korzystając z pomocy p. Sophi i Karner: info@euprizeliterature.eu.