Forum PIK na WTK 2019 – dyskusje, wnioski

W ramach FORUM PIK organizowanych podczas tragów książki odbyły się podczas Warszawskich Tragów Książki trzy spotkania branżowe. Z udziałem licznej fachowej publiczności i zaproszonych gości – panelistów prowadzono ożywione debaty na tematy ważne dla branży: Dzięki współpracy z Goethe-Institut Warschau gościliśmy specjalistkę od marketingu cyfrowego wydawnictwa Bastei Lübbe AG w Kolonii, panią Annabellę Schwarz, która przedstawiła efektywne metody marketingu tradycyjnego i cyfrowego w praktyce wydawnictw niemieckich. Jej niezwykle interesująca prezentacja dostępna jest tutaj.

Jak dostosować modele biznesowe, by realizować pojedyncze, rozproszone zamówienia klientów na książki niedostępne już w handlu? Uruchomienie rosnącego potencjału rynku książek z back-listy jest ważne dla poprawy kondycji branży i jej prestiżu wśród czytelników. Temat będzie kontynuowany w oparciu o doświadczenia z Niemiec w październiku w Krakowie.

Razem z firmą Nielsen śledziliśmy ogromne zalety monitoringu sprzedaży i promocji książek i efektywność stosowania nowoczesnych narzędzi skanowania rynku dla jego prawidłowego rozwoju. Polecamy zapoznanie się z prezentacją tutaj.