PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

KOMUNIKAT o posiedzeniu RADY PIK 30.04.2020

W związku z dynamicznie rozwijającą się - trudną - sytuacją w branży wydawniczo-księgarskiej, członkowie Rady PIK uzgodnili zwiększenie częstotliwości posiedzeń odbywających się w trybie online.

Na posiedzeniu w dniu 30  kwietnia podsumowano realizację apelu „Niepodległa Czytająca”, pisma skierowanego do Prezydenta i Premiera RP w sprawie strategicznych działań na rzecz ratowania kultury książki. Pismo podpisało czterdziestu czterech sygnatariuszy:
stowarzyszenia i organizacje środowiska jak i wiodące firmy  rynku książki.

Badanie ankietowe stanu rynku książki, które Izba rozpisała ponownie 29.04. i które będzie trwało do 06.05. (włącznie) pozwoli zebrać twarde dane i materiał analityczny potrzebny jako podstawa dla budowania strategii rozwoju rynku po pandemii oraz dla określania potrzeb wsparcia ze strony władz centralnych i samorządowych. Dla określenia stopnia zubożenia kultury książki w wyniku ograniczeń, jakie wymusiła epidemia na społeczeństwie i gospodarce potrzebne będą dalsze badania.

W ramach wsparcia sektora rynku książki najbardziej dotkniętego skutkami pandemii i wymagającego dostosowania do nowej sytuacji, PIK rozpocznie z końcem maja cykl szkoleń online  mających na celu podniesienie kompetencji księgarzy w obszarze marketingu cyfrowego i myślenia projektowego. Szkolenie dofinansowane z programu ministra kultury „Partnerstwo dla książki” jest kontynuacją stacjonarnego szkolenia w roku 2019.

Członkowie Rady przyjęli z aprobatą informację o licznych aktywnościach promocji książki i czytania, jakie odbędą się w przestrzeni cyfrowej w maju w ramach rekompensaty tradycyjnych majowych targów książki, które się nie odbędą. I tak Izba pozytywnie przychyla się do wniosku o patronat dla wirtualnych targów książki „Booktarg” (21.05.-24.05.),  organizowanych przez Lubimy czytać, Legimi oraz Allegro.

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej