PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Я тут!, czyli bezpłatne materiały edukacyjne dla dzieci z Ukrainy

Interaktywne podręczniki dla ukraińskich dzieci są już dostępne. Gdańska firma Learnetic przy współpracy z ukraińskim wydawnictwem edukacyjnym Ranok przygotowała i udostępniła bezpłatnie cyfrowe wersje podręczników, z których korzystać mogą ukraińscy uczniowie na całym świecie.

Cyfrowe wersje podręczników zostały stworzone z myślą o uczniach z Ukrainy, którzy w ostatnim czasie trafili i wciąż trafiają do szkół w innych krajach. Tylko w Polsce znajduje się w tym momencie ponad 140 tys. takich dzieci. Udostępnione materiały w języku ojczystym pozwolą uczniom zachować ciągłość edukacji niezależnie od miejsca, w którym się znajdują i obowiązującego tam programu nauczania.

Warto podkreślić, że materiały zostały przygotowane tak, aby uczeń mógł pracować z nimi samodzielnie. Dzięki temu bariera językowa pomiędzy uczniem a nauczycielem przestaje być ograniczeniem – opiekun, nauczyciel lub rodzic może kontrolować wyniki ucznia dzięki automatycznie generowanym raportom.

Najważniejszą zaletą cyfrowych wersji podręczników przygotowanych przez Learnetic i wydawnictwo Ranok jest ich niemal nieograniczona dostępność. Aby z nich skorzystać, wystarczy praktycznie dowolne urządzenie multimedialne i chociaż chwilowy dostęp do internetu. Podręczniki dostępne są więc niezależnie od wyposażenia danej placówki, a także miejsca i czasu, w jakim są potrzebne. Materiały dostępne są na platformie https://www.mcourser.com/ (po wejściu na stronę należy zmienić język na ukraiński) i https://www.dzwonek.pl/.

Bezpośredni link do zasobów stworzonych z wydawnictwem Ranok: https://www.mcourser.com/ranok/___1_/next/~structure

Learnetic przygotował także program Я тут! (Jestem tu!), czyli zestaw interaktywnych ćwiczeń służących do nauki podstaw języka ukraińskiego i polskiego. Program sprawdzi się na zajęciach w organizowanych obecnie oddziałach przygotowawczych oraz na lekcjach mających na celu integrację grupy zróżnicowanej językowo. Materiał dostępny jest bezpłatnie i skierowany jest zarówno do ukraińskich, jak i polskich dzieci i nauczycieli. Program Я тут! (Jestem tu!) dostępny jest na platformie https://www.dzwonek.pl/, https://www.mtalent.pl/  oraz bezpośrednio na platformie mCourser:

https://www.mcourser.com/Learnetic/_/next/~structure

aktualne informacje:

Я тут!, czyli bezpłatne materiały edukacyjne dla dzieci z Ukrainy - Learnetic

https://www.learnetic.pl/realne-wyzwania-aktualnych-czasow-w-edukacji-bezplatna-konferencja-na-temat-spe-i-uczniow-z-ukrainy-20-21-04-online/

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej