PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

W skrócie 17.2013

2013-10-07

Bieżące informacje dla członków PIK

Prosimy o przekazanie wszystkim, których informacje mogą dotyczyć

 

1. Warsztaty na temat Ustawy o książce z gościem z Francji

Instytut Książki zorganizował wraz z Polską Izbą Książki 05.10 br. całodzienne warsztaty z przedstawicielem francuskiego stowarzyszenia wydawców, dyrektorem generalnym BIEF, panem Jean-Guy Boin. Tematem warsztatów były efekty wprowadzenia w latach 80-tych we Francji ustawy o okresowej stałej cenie na nowości książkowe. Zagadnienia, które najbardziej intrygowały obecnych wydawców i księgarzy, to wpływ ustawy na ceny detaliczne książek, różnorodność podaży, kondycję wydawnictw i księgarń w dłuższej perspektywie czasowej. Jean-Guy Boin udzielił niezwykle cennych informacji i wskazówek, za co jeszcze raz dziękujemy. Spotkanie prowadziła dyrektor Elżbieta Kalinowska (IK) przy współudziale przedstawicieli PIK – Soni Dragi (Wydawnictwo Sonia Draga) oraz Bogdana Szymanika (Wydawnictwo Bosz). Zapis ze spotkania transmitowanego on-line oraz pisemne sprawozdanie będą dostępne na stronach IK oraz PIK.

2. Aldona Zawadzka honorowym Przyjacielem Książki

Rada Polskiej Izby Książki przyznała na swoim posiedzeniu w dniu 12 września br. Aldonie Zawadzkiej tytuł „Przyjaciela Książki”. Tytuł ten PIK przyznaje od roku 2005 osobom wybitnie zasłużonym dla branży wydawniczej. Zaszczytny tytuł Przyjaciela Książki otrzymali dotychczas m.in.: Prof. Tazbir, Aniela Topulos, Andrzej Nagraba. Wręczenie tytułu nastąpi na gali otwarcia Targów w Krakowie 24.10 br.

3. NIKE dla Joanny Bator, autorki WAB

Gratulujemy wydawnictwu WAB wielkiego sukcesu autorki wydawnictwa, Joanny Bator i jej znakomitej książki „Ciemno, prawie noc”. Uznanie dla wszystkich nominowanych oraz dla Laureata Nagrody Publiczności, autora Wydawnictwa literackiego, Szczepana Twardocha za „Morfinę”.

4. Spotkania członków Kurii – oceny i oczekiwania

We wrześniu odbyły się w siedzibie PIK dwa spotkania – z członkami Kurii 2 i 3. Uczestnicy spotkań komentowali dotychczasowe działania PIK i żywo uczestniczyli w dyskusji nad planami działań na 2014 r. Sprawozdania ze spotkań rozesłano do członków Kurii.

Prosimy o nadsyłanie wypełnionych ankiet, które z okazji spotkań Kurii wysłaliśmy do Państwa.

5. Bellona kończy 95 lat!

Prezes Bellony, dr Józef Skrzypiec poinformował nas o tym wyjątkowym jubileuszu i o zaszczycie objęcia przez Ministra Kultury swoim patronatem obchodów 95-lecia Bellony, które odbędą się w końcu listopada br. Gratulujemy!

6. XVII Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej, 9-11.10.2013, Collegium Maius

W dniach 9-11 października w holu Collegium Maius będą się odbywać targi, podczas których oprócz możliwości zakupu książek akademickich, będzie można również nabyć nowości wydawców książek popularnonaukowych. Nowością w tegorocznej rozszerzonej formule targów jest Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową, nad którym patronat objął i nagrodę ufundował Prezydent Miasta Poznania.

Ponadto w programie targów tradycyjnie znajdą się Konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Puchar Rektora UAM oraz Konkurs na Najlepszy Podręcznik i Skrypt Akademicki o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. księdza Edwarda Pudełki.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.press.amu.edu.pl

 

AS/GSz

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej