PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

PIK na targach

VIII Warszawskie Targi Książki - fotorelacja

Zakończyła się VIII edycja Warszawskich Targów Książki, których gościem honorowym były Niemcy. Wydarzenie po raz kolejny przyciągnęło tysiące zwiedzających, zainteresowanych nowościami wydawniczymi oraz spotkaniami z ulubionymi autorami.

Polska Izba Książki była organizatorem i współorganizatorem czterech spotkań branżowych. Pierwsze z nich odbyło się w czwartek - 18 maja. Była to prezentacja najnowszych wyników kontynuacji wspólnego badania Polskiej Izby Ksiażki i portalu czytelniczego Lubimy Czytać "W sieci o książkach". Badanie poświęcone było analizie postaw czytelniczych internautów. Przeprowadzone zostało wiosną na próbie ponad sześciu tysięcy użytkowników portalu Lubimy Czytać. Wnioski z badania przedstawione zostały w prezentacji, która dostępna jest: tutaj. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania.

Drugie spotkanie PIK, które odbyło się w piątek - 19 maja, poświęcone było prezentacji postępów w pracach nad wdrażaniem platformy IBUK LIBRA LIGHT, przeznaczonej dla czytelników niewidzących oraz upośledzonych ruchowo. Z problematyką rozwoju platformy zapoznała uczestników spotkania Natalia Michałek - kierownik ds. projektów internetowych i baz danych PWN. Spotkanie moderował wiceprezes Izby Grzegorz Majerowicz. Prezentacje ze spotkania dostępne są tutaj: PWN i Azymut.

19 maja, drugiego dnia Targów, odbyły się jeszcze dwa spotkania, których współorganizatorem była PIK. Wspólnie z Frankfurckimi Targami Książki, Goethe-Institut Warschau oraz z Instytutem Francuskim zorganizowaliśmy interesującą debatę "Eksperci o skutecznych modelach wspierania księgarstwa. Francja, Niemcy, Polska". Wzięli w niej udział: Patrice Locmant z Ministerstwa Kultury i Komunikacji Francji, Jessica Saenger z Niemieckiego Związku Wydawców i Księgarzy, Britta Juergs z Fundacji Kurta Wolffa oraz Maciej Dydo z Ministerstwa Kultury i Dziedzińctwa Narodowego. Spotkanie prowadził prezez PIK Włodzimierz Albin. Debata spotkała się z dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności. Materiały ze spotkania dostępne są tutaj: Patrice Locmant, Bookstores statistics 2015 France, Germany, Poland.

Drugim spotkaniem tego dnia był panel dyskusyjny zorganizowany z Frankfurckimi Targami Książki oraz Goethe Institut Warschau pt.: "Skuteczna współpraca pomiędzy księgarzem i wydawcą warunkiem sukcesu na rynku". Spotkanie prowadził Bogdan Szymanik (Bosz wydawnictwo i sieć księgarń). Podczas panelu ciekawą prezentację dotyczącą sytuacji na rynku wydawniczo-księgarskim przedstawił gość spotkania Bernhard Fetsch (Verlagsgruppe Droemer Knaur). Prezentacja dostępna jest: tutaj.

 

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

W skrócie

Komunikaty i bieżące informacje Biura PIK oraz najnowsze informacje branżowe w Twojej skrzynce e-mail. Zamów bezpłatny newsletter!

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej