PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Trzecia edycja Festiwalu Mały Koneser

Festiwal i targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser to  nowa przestrzeń spotkań niezależnych wydawców i czytelników. To wydarzenie, które powstało oddolnie z inicjatywy wydawnictwa Wytwórnia z poczucia, że sukces polskiej książki dla dzieci w ostatnich latach to także wizja, praca i konsekwencja konkretnych wydawczyń i wydawców, których łączy wielka odwaga w podejmowaniu decyzji wydawniczych i chęć wyznaczania nowych trendów. 

Mały Koneser jest odpowiedzią na potrzeby branży, która zamiast ze sobą konkurować podejmuje wspólne działania, a także na co raz większe zainteresowanie czytelników i czytelniczek bardziej kameralną formą bezpośredniego kontaktu z książką i ludźmi je tworzącymi.  

Specjalistów na co dzień pracujących z książką dziecięcą i młodzieżową dzień przed targami zapraszamy na międzynarodową konferencję podczas której goście z Polski, Czech, Włoch i Francji opowiedzą między innymi o akcjach proczytelniczych, które odniosły sukces, inspirujących praktykach, sprawdzonych źródłach finansowania, historiach sukcesu, najnowszych badania nad stanem czytelnictwa wśród dzieci. 

Zapraszamy do udziału bibliotekarki i bibliotekarzy, nauczycielki i nauczycieli, dziennikarzy i dziennikarki, wydawczynie i wydawców oraz promotorki i promotorów literatury dla dzieci, którym zależy na swobodnej wymianie myśli i na tym, żeby być na bieżąco z trendami we współczesnej literaturze. 

Gorąco polecamy!

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej