PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Aplikuj o środki na promocję Nagrody Literackiej Unii Europejskiej

Z okazji 15-lecie Nagrody Literackiej Unii Europejskiej (EUPL), rusza nabór wniosków o dofinansowanie dodatkowych działań promocyjnych angażujących autorów EUPL i promujących samą Nagrodę.

Jeśli – którykolwiek z członków zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki – zechce skorzystać z tej możliwości, zachęcamy do złożenia wniosku poprzez wypełnienie formularza najpóźniej do 26 sierpnia 2024 r.

Formularz znajdziesz tutaj: https://forms.gle/fB7gP9cWS3rxL5mX7

Prosimy pamiętać, że wymagamy jest dołączenię do formularza pełnej i szczegółowej wyceny żądanych usług. Wszystkie ceny powinny zawierać podatek VAT. Po upływie ww. terminu żadne dodatkowe propozycje nie będą akceptowane, a zespół EUPL oceni zasadność i adekwatność każdego wniosku dotyczącego wydarzenia przed podjęciem decyzji o przyznaniu wsparcia finansowego.

Przyznana kwota zostanie ustalona na podstawie charakteru działania i całkowitej liczby otrzymanych wniosków. Kryteria kwalifikacji:

• Wydarzenie lub działanie promocyjne musi odbywać się w kraju objętym programem Kreatywnej Europy. Pełną listę krajów Kreatywnej Europy znajdziesz tutaj.

• Działanie musi być skierowane do autora, który był w przeszłości nominowany do nagrody i należy o tym wspomnieć w działaniu. Pełną listę nominowanych autorów można znaleźć na stronie internetowej EUPL.

• Niewyczerpująca lista kwalifikujących się działań i wydarzeń promocyjnych obejmuje: odczyty, panele, dyskusje, debaty, spotkania, czy to na targach książki, księgarni czy w innym miejscu kulturalnym; tworzenie materiałów komunikacyjnych zawierających informację o nagrodzie i autorze, promocję publikacji nowej książki lub nowego tłumaczenia itp.

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem info@euprizeliterature.eu. O wynikach i wyborze kandydatów Organizator poinformuje na początku września 2024 r.

Organizatorem Nagrody Literackiej Unii Europejskiej jest Federacja Europejskich Wydawców, której członkiem jest PIK.

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej