PL EN

Polska Izba Książki ul. Oleandrów 8 00-629 Warszawa

Komunikaty PIK

Webinar - prawo autorskie po implementacji dyrektywy DSM już 22.11

Polska Izba Książki we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów i Wydawców Copyright Polska zapraszają na webinarium pt. Prawo autorskie po implementacji dyrektywy DSM – najistotniejsze wyzwania dla wydawców książek, w piątek 22 listopada o godz. 10.00.

Prowadzenie:

Barbara Jóźwiak – Prezes Stowarzyszenia Autorów i Wydawców COPYRIGHT Polska – organizacji zbiorowego zarządzania (CMO). Obecnie bardzo aktywna w obszarze praw autorskich w Polsce i we współpracy z międzynarodowymi organizacjami CMO za granicą. Posiada duże doświadczenie w działalności wydawniczej i zarządzaniu dla wydawców krajowych i międzynarodowych: była dyrektorem generalnym Egmont Polska; CEO i członkiem R.N. duńskiej Aller Press Group; CEO Harlequin Polska; CEO operacji Hachette Livre w Polsce. Przez 20 lat prezes i CEO Polskiego Wydawnictwa Naukowego (PWN) Grupy Wydawniczej (jednego z największych wydawców w Polsce) oraz przewodnicząca Rady Nadzorczej PWN Grupy Wydawniczej. Pełniła funkcję wiceprezesa Polskiej Izby Książki, a od 2013 roku jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Kreatywna Polska.

Aleksandra Burba – Radczyni prawna, doktor nauk humanistycznych, aktywna zawodowo w dziedzinie prawa autorskiego i zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub pokrewnymi, pracuje w Stowarzyszeniu Autorów i Wydawców Copyright Polska, organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi reprezentującej wydawców i w sferze użyczeń bibliotecznych – także autorów, absolwentka prawa i polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim (2008, 2010), Studiów Podyplomowych Prawo Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim (2013), studiów doktoranckich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (2019), arbiter Komisji Prawa Autorskiego IX i X kadencji, prowadzi zajęcia z prawa autorskiego, wydawniczego i prasowego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i  w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie.

Spotkanie otworzy Prezeska Polskiej Izby Książki – Magdalena Hajduk-Dębowska

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące wątki:

  • Dostawcy usług udostępniania treści online - platformy 
  • Dozwolony użytek utworów w celach dydaktycznych i naukowych oraz w celu eksploracji tekstów i danych
  • Utwory niedostępne w handlu – licencja czy wyjątek?
  • Nowe uprawnienia twórców - nowe obowiązki informacyjne wydawcy względem twórców i nowe wynagrodzenie twórców i artystów wykonawców za udostępnianie utworów lub artystycznych wykonań w Internecie.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się do 21 listopada do godz. 14.00 poprzez formularz, który rozesłalismy do Członków Izby 14.11.2024.

Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska zbiorowo zarządza prawami autorskimi wydawców oraz reprezentuje interesy środowisk wydawniczych i twórczych. Priorytetem naszej organizacji jest rozwijanie skutecznego systemu zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, zapewnienie kompleksowej ochrony tych praw oraz odpowiedniego wynagrodzenia za korzystanie z utworów. Jako jedyna organizacja w Polsce działająca w tym zakresie na rzecz wydawców książki, serdecznie zachęcamy Państwa do członkostwa w SAIW Copyright Polska i powierzenia nam praw do zbiorowego zarządzania. Więcej na stronie >> https://www.copyrightpolska.pl/pl/19/0/15/Pytania-i-odpowiedzi

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Powiązane komunikaty

Więcej komunikatów

Strefa członków PIK

Pełny dostęp do treści serwisu dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się

Przystąp do PIK

By stać się członkiem PIK, wystarczy wypełnić deklarację członkowską. Lorem ipsum dolor sit amet enim.

Dowiedz się więcej