Webinar - prawo autorskie po implementacji dyrektywy DSM już 22.11
Polska Izba Książki we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów i Wydawców Copyright Polska zapraszają na webinarium pt. Prawo autorskie po implementacji dyrektywy DSM – najistotniejsze wyzwania dla wydawców książek, w piątek 22 listopada o godz. 10.00.
Prowadzenie:
Barbara Jóźwiak – Prezes Stowarzyszenia Autorów i Wydawców COPYRIGHT Polska – organizacji zbiorowego zarządzania (CMO). Obecnie bardzo aktywna w obszarze praw autorskich w Polsce i we współpracy z międzynarodowymi organizacjami CMO za granicą. Posiada duże doświadczenie w działalności wydawniczej i zarządzaniu dla wydawców krajowych i międzynarodowych: była dyrektorem generalnym Egmont Polska; CEO i członkiem R.N. duńskiej Aller Press Group; CEO Harlequin Polska; CEO operacji Hachette Livre w Polsce. Przez 20 lat prezes i CEO Polskiego Wydawnictwa Naukowego (PWN) Grupy Wydawniczej (jednego z największych wydawców w Polsce) oraz przewodnicząca Rady Nadzorczej PWN Grupy Wydawniczej. Pełniła funkcję wiceprezesa Polskiej Izby Książki, a od 2013 roku jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Kreatywna Polska.
Aleksandra Burba – Radczyni prawna, doktor nauk humanistycznych, aktywna zawodowo w dziedzinie prawa autorskiego i zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub pokrewnymi, pracuje w Stowarzyszeniu Autorów i Wydawców Copyright Polska, organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi reprezentującej wydawców i w sferze użyczeń bibliotecznych – także autorów, absolwentka prawa i polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim (2008, 2010), Studiów Podyplomowych Prawo Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim (2013), studiów doktoranckich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (2019), arbiter Komisji Prawa Autorskiego IX i X kadencji, prowadzi zajęcia z prawa autorskiego, wydawniczego i prasowego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie.
Spotkanie otworzy Prezeska Polskiej Izby Książki – Magdalena Hajduk-Dębowska
Podczas spotkania poruszone zostaną następujące wątki:
- Dostawcy usług udostępniania treści online - platformy
- Dozwolony użytek utworów w celach dydaktycznych i naukowych oraz w celu eksploracji tekstów i danych
- Utwory niedostępne w handlu – licencja czy wyjątek?
- Nowe uprawnienia twórców - nowe obowiązki informacyjne wydawcy względem twórców i nowe wynagrodzenie twórców i artystów wykonawców za udostępnianie utworów lub artystycznych wykonań w Internecie.
Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się do 21 listopada do godz. 14.00 poprzez formularz, który rozesłalismy do Członków Izby 14.11.2024.
Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska zbiorowo zarządza prawami autorskimi wydawców oraz reprezentuje interesy środowisk wydawniczych i twórczych. Priorytetem naszej organizacji jest rozwijanie skutecznego systemu zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, zapewnienie kompleksowej ochrony tych praw oraz odpowiedniego wynagrodzenia za korzystanie z utworów. Jako jedyna organizacja w Polsce działająca w tym zakresie na rzecz wydawców książki, serdecznie zachęcamy Państwa do członkostwa w SAIW Copyright Polska i powierzenia nam praw do zbiorowego zarządzania. Więcej na stronie >> https://www.copyrightpolska.pl/pl/19/0/15/Pytania-i-odpowiedzi
Serdecznie zapraszamy!